Nowości

ATLAS TRE. Tak (się) Robi Elewację - samodzielnie

20.05.2016

ATLAS, jako pierwsza firma na rynku chemii budowlanej, wprowadziła unikatowy tynk mineralno-silikonowy do samodzielnego kolorowania. ATLAS TRE łączy wszystkie najlepsze cechy tynku mineralnego z pożądanymi parametrami tynku silikonowego, a dzięki unikalnej recepturze i innowacyjnemu sposobowi pakowania jest łatwy do przygotowania i aplikacji.

Do samodzielnego nakładania

Tynk ATLAS TRE jest efektem ścisłej współpracy firmy z wykonawcami – autoryzowanymi termoizolerami i fachowcami odpowiedzialnymi za wykonawstwo elewacji. Dzięki synergii tych grup udało się uzyskać produkt o bardzo dobrych parametrach roboczych, którym łatwo i szybko można ocieplić elewację. Dzięki unikatowym właściwościom, stanowi on dekoracyjne i ochronne wykończenie powierzchni zewnętrznej, które wykonać można samodzielnie, nie angażując przy tym fachowców.

Morze możliwości

ATLAS TRE, dostępny w hurtowniach i popularnych marketach budowlanych, jest bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Starannie dobrane składniki, innowacyjny sposób pakowania oraz idealnie odmierzone składniki, pozwalają na łatwe przygotowanie tynku w warunkach placu budowy – bez obaw o pomyłkę. Oferowany jest bowiem w zestawach, na które składają się trzy składniki: suchy proszek, rozcieńczalnik i pasta pigmentowa. Każdy ze składników ATLAS TRE został dobrany w sposób, który po wymieszaniu gwarantuje uzyskanie tynku o idealnej do nakładania konsystencji. Faktura baranka, którego granulacja wynosi 2 mm, pomaga także eliminować pewne niedoskonałości podłoża. Tynk ATLAS TRE dzięki wspomnianym pigmentom oferuje ponadto możliwość uzyskania unikalnych kolorów.

Wielofunkcyjność i ochrona

Produkt dedykowany jest do jedno- i wielorodzinnych budynków. Tworząc lekką i wytrzymałą wyprawę tynkarską, stanowi warstwę wykończeniową ocieplenia ściany. Tynk ATLAS TRE, charakteryzujący się wysokim pH (Myko Bariera), bez obaw może być stosowany również na budynkach usytuowanych w pobliżu skupisk zieleni i zbiorników wodnych. Budynki, dzięki ochronie Myko Bariery, zabezpieczone są przed korozją biologiczną oraz glonów i grzybów.

Tynk ATLAS TRE jest również przyjazny w utrzymaniu czystości elewacji. Nie przyciąga brudu, kurzu czy zanieczyszczeń ze spalin, a zwarta i nisko nasiąkliwa struktura tynku zapobiega wnikaniu wilgoci. Powierzchnia pozostaje sucha i wolna od zanieczyszczeń.

ATLAS TRE to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą własnoręcznie przygotować najlepszy tynk. Unikalny system koloryzowania sprawia, że w odróżnieniu od tynków mineralnych nie musi on być dodatkowo malowany w celu uzyskania konkretnego odcienia.

Najważniejsze cechy ATLAS TRE:

  • Pierwszy na rynku tynk mineralno–silikonowy do samodzielnego kolorowania przez konsumenta
  • Tynk przygotowany specjalnie dla klientów DIY
  • 30 kolorów 
  • Łatwy sposób pigmentowania na wybrany kolor przy użyciu saszetek
  • Bardzo dobre parametry robocze
  • Paroprzepuszczalny
  • Hydrofobowy
  • Odporny za zabrudzenia
  • Faktura baranka o grubości do 2,0 mm.

źródło i zdjęcia: Grupa Atlas

Firma powiązana:

Grupa Atlas

Telefon bezpłatna infolinia: 800 168 083
www.atlas.com.pl
atlas@atlas.com.pl

Grupa Atlas