Nowości

Pfleiderer przedstawia nowe dekory blatów

18.05.2016

Kolekcja blatów Pfleiderer została właśnie wzbogacona o pięć nowych, zaskakujących dekorów. Inspirowane drewnem, kamieniem i metalem wzory to propozycja dla tych, którzy nie obawiają się sięgać po odważne wzornictwo, a jednocześnie cenią sobie funkcjonalność i wysoką jakość.

Kolekcja blatów Pfleiderer została właśnie wzbogacona o pięć nowych, zaskakujących dekorówNowe dekory blatów Pfleiderer, dostępne w sprzedaży od marca 2016 roku, swoją oficjalną premierę miały na poznańskich targach Meble Polska. Dzięki uruchomieniu w Wieruszowie nowej linii do oklejania elementów płaskich, produkowane są w nowej jakości i nowych rozmiarach.Dwa z nowych dekorów, to propozycje, z którymi klienci i partnerzy Pfleiderer mieli już okazję się spotkać. Wzory Dąb Bordeaux R4414 RT i Daglezja Bielona R3901 MO dotychczas znakomicie sprawdzały się w ofercie płyt laminowanych. Cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że decyzja o ich wprowadzeniu do kolekcji blatów stała się naturalna.

- "Wprowadzenie tych dekorów do oferty blatów miało na celu jeszcze większą kompleksowość oferty Pfleiderer. Zależy nam, by klienci mogli bez problemów łączyć nasze produkty - płyty, blaty i laminaty, a dzięki temu - tworzyć wnętrza o jakich marzą" - wyjaśnia Malwina Rostalska, Product Manager Pfleiderer.

Kolekcja blatów Pfleiderer została właśnie wzbogacona o pięć nowych, zaskakujących dekorówDwa drewnopodobne

Dąb Bordeaux R4414 RT to przykład rysunku na wskroś rustykalnego. Wyraźnie zaznaczone niedoskonałości - sęki, głębokie pęknięcia i zarysowania, burzą spokój układu słojów, wprowadzają dynamizm i poczucie autentyczności. Wrażenie te pogłębia zastosowana kolorystyka - jasne tło i kontrastujące, zdecydowanie ciemniejsze, niekiedy wpadające nawet w czerń ślady działań natury.

Kolekcja blatów Pfleiderer została właśnie wzbogacona o pięć nowych, zaskakujących dekorówZ kolei Daglezja Bielona R3901 MO to jeden z dekorów stworzonych przez Piotra Kuchcińskiego do cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem kolekcji "Materials we Love. Koncept by Zięta & Kuchciński". W rysunku tym, naturalny urok drewna daglezji wzbogacony został subtelnym, jakby transparentnym efektem bielenia. Harmonijny układ słojów tworzy naturalny efekt przypominający nieco sosnę, jednak różniący się od niej bardziej delikatną kolorystyką.

Dwa ciemne

Wśród wprowadzonych w marcu nowych dekorów są również dwie propozycje, które uzupełnią ofertę blatów bardzo ciemnych, cieszących się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem klientów. Tivoli R6244 CT i Rabac R6234 FG to rysunki przypominające nieco beton jaki znamy z dekorów zaprojektowanych przez Oskara Ziętę - Raw Concrete Graphite i Smooth Concrete Graphite, ale kojarzące się równocześnie z dekorami kamiennymi.

Kolekcja blatów Pfleiderer została właśnie wzbogacona o pięć nowych, zaskakujących dekorówTivoli R6244 CT przywodzi na myśl zastygłą wulkaniczną lawę, albo powierzchnię księżyca. Chropowaty i niejednorodny, na wskroś autentyczny, wręcz zachęca do dotknięcia. Rysunek ten jest bardzo surowy w wyrazie. Zastosowanie niezwykłej głębi kolorystycznej nie pozwala oderwać od niego wzroku nawet tym, którzy poszukują w kuchennych wnętrzach przede wszystkim przytulności i ciepła.

Kolekcja blatów Pfleiderer została właśnie wzbogacona o pięć nowych, zaskakujących dekorówZnacznie łagodniejszy jest Rabac R6234 FG. Wzór ten, przedstawiony jakby za mgłą, jest delikatniejszy i jakby miększy. Przywodzi na myśl prace wykonane ciemną akwarelą, w której ciemniejsze i jaśniejsze elementy płynnie się przenikają.

...i jeden dla odważnych

W kompletnie innej stylistyce utrzymano natomiast blat Crusoe R6233 FG. Ten inspirowany industrialnymi powierzchniami rysunek przywodzi na myśl nieco skorodowany, nadgryziony zębem czasu metal. Pełen przetarć i zarysowań, do złudzenia przypomina powierzchnię, która "wiele przeszła", a tym samym idealnie wpisuje się w modny trend "Used look". Crusoe doskonale odnajdzie się w aranżacjach loftowych, a także minimalistycznych, gdzie będzie stanowił ciekawe przełamanie czystych i prostych form.

źródło i zdjęcia: Pfleiderer Prospan S.A.