Nowości

Uniwersalny klej nowej generacji Mamut Glue od Den Braven

28.11.2011

Klej Mamut Glue, nowość w ofercie firmy Den Braven, pomoże nam błyskawicznie skleić nawet bardzo ciężkie obiekty. I to bez względu na to z czego zostały one zrobione.

Zarówno podczas robót budowlanych, jak i drobnych prac domowych zdarzają się momenty, gdy konieczne jest trwałe i mocne połączenie dwóch elementów. Niestety w przypadku klejenia ciężkich obiektów, często konieczne jest zapewnienie odpowiedniego ich podparcia, co w przypadku klejów długoschnących bywa bardzo kłopotliwe i niewygodne. Wprowadzając na rynek Mamut Glue, firma Den Braven diametralnie zmieniła ten stan rzeczy.

Mamut Glue firmy Den Braven jest jednoskładnikowym, trwale elastycznym klejem stworzonym na bazie MS Polimeru (modyfikowanych silanów). Dzięki swojej wyjątkowej sile (aż 22kg na centymetr kwadratowy) doskonale sprawdza się jako alternatywa dla śrub, kołków czy gwoździ, w budownictwie, przemyśle oraz domu.

Mamut Glue po wyschnięciu tworzy elastyczne i wyjątkowo trwałe połączenie odporne na działanie drgań czy wibracji. Czyni to z niego doskonałe rozwiązanie podczas klejenia ciężkich i mocno obciążonych elementów, takich jak okładziny, blaty, półki, ramy, fronty, parapety, gzymsy, progi, materiały izolacyjne, maskownice, obudowy, tablice ekranów, panele czy w końcu materiały dekarskie.

Mamut Glue jest również bardzo dobrze przyczepny do większości podłoży budowlanych i sprawdzi się on tak samo dobrze w przypadku drewna, kamienia, korka, ceramiki, betonu, cegieł, glazury, płyt G-K, jak i szkła, metalu, styropianu, styroduru czy PCW. Co więcej, nie licząc powierzchni mocno porowatych, osypliwych czy słabo związanych z podłożem, nie wymaga on stosowania środków gruntujących, co znacznie skraca i ułatwia prace montażowe. Dodatkowo, klej ten charakteryzuje się bardzo krótkim czasem schnięcia – wstępne utwardzenie następuje już po zaledwie 10-15 minutach (w zależności od grubości spoiny), dzięki czemu unikniemy konieczności zapewnienia długotrwałego podparcia łączonych elementów.

Mamut Glue firmy Den Braven jest również klejem wyjątkowo uniwersalnym. Dzięki swojej odporności na warunki atmosferyczne może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz bez ryzyka utraty elastyczności pod wpływem wody czy dużych różnic temperatur (nie traci on swoich właściwości w zakresie od -40 do aż +90 stopni Celsjusza).

Mamut Glue firmy Den Braven jest klejem wyjątkowo bezpiecznym. Nie zawiera on bowiem takich szkodliwych związków jak izocyjaniany, rozpuszczalniki organiczne oraz wiele innych, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Jest on też prawie bezwonny, dzięki czemu pozwala uniknąć uczucia dyskomfortu związanego z użyciem kleju, nawet w zamkniętym pomieszczeniu.

Co więcej, Mamut Glue firmy Den Braven jest neutralny chemicznie, co sprawia, że jest on środkiem bezpiecznym nie tylko dla użytkownika, ale również dla materiałów klejonych. Pozwala to na stosowanie go nawet wówczas, gdy mamy do czynienia z tak delikatnymi i wrażliwymi materiałami, jak lustro czy marmur, bez ryzyka wystąpienia odbarwień. 

Źródło: Den Braven

Więcej

Firma powiązana:

Den Braven

Telefon 61 89 61 740
www.denbraven.pl
info@denbraven.pl

Den Braven