Nowości

Maj kwitnie nowościami. Innowacyjne zaprawy fugowe w asortymencie Sopro

10.05.2016

4 maja katalog produktowy Sopro rozszerzył się o nowe propozycje zapraw fugowych. Do dobrze znanych produktów dołączyły: FEP Plus – ułatwiająca i przyspieszająca prace glazurnicze następczyni fugi inwestycyjnej FEP; jeszcze bardziej wytrzymała zaprawa PFM, przeznaczona do spoinowania kostki brukowej; a także unikat na polskim rynku chemii budowlanej, powstały w odpowiedzi na potrzeby glazurników pracujących przy dużych inwestycjach - FL FLOOR – rozpływna zaprawa fugowa oszczędzająca czas glazurnika, której bardzo płynna konsystencja pozwala na szybkie fugowanie nawet bardzo dużych powierzchni w pozycji stojącej za pomocą specjalnej rakli. Do szerokiej palety barw dobrze znanych zapraw dołączył zaś nowy odcień szarości – basalt 64.

4 maja katalog produktowy Sopro rozszerzył się o nowe propozycje zapraw fugowych

Jakość potwierdzona badaniami

W odpowiedzi na potrzeby profesjonalistów Sopro przeprowadziło szereg badań nad poprawą jakości pracy z następczynią dobrze znanej zaprawy FEP, stawiając zarówno na szeroki wachlarz udogodnień montażowych, jak i walory estetyczne. Nowy FEP Plus to przede wszystkim zmieniona receptura, która pozwoliła na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów obrabialności. Producent postawił na wykorzystanie drobniejszego kruszywa, umożliwiającego znacznie łatwiejszą obróbkę. Mieszanie składników, a także wbudowywanie fugi, zwłaszcza dzięki uzyskaniu plastycznej konsystencji, przebiega teraz jeszcze sprawniej, co znacznie przyspiesza te newralgiczne etapy pracy glazurniczej. Dodatkowo, nowy skład pozwala na dłuższy okres przechowywania produktu, wydłużony w tym wypadku o 18 miesięcy – FEP PLUS zachowa swoje właściwości przez 2 lata od momentu pierwszego otwarcia opakowania.

Sopro oferuje udoskonaloną, cementową, szybkowiążącą, zawierającą tras zaprawę do fugowania kostki brukowej Sopro PFMZbierając opinie wykonawców, Sopro wprowadziło do oferty 9 kolorów zaprawy FEP PLUS, a także, co jest zupełną nowością - fugę transparentną, wytworzoną ze specjalnie dobranego kruszywa. FEP PLUS wzbogacono o naturalnie barwione piaski kwarcowe, co gwarantuje uzyskanie wyrazistej i trwałej kolorystyki. Zaprawę można również połączyć ze srebrnym lub złotym brokatem z oferty Sopro.

Produkt dostępny w worku 5 kg.

Nacisk na wytrzymałość

Przy układaniu kostki brukowej na podbudowie betonowej w obszarach średnio i mocno obciążonych ruchem kołowym, np. na rondach i placach do zawracania, głównych drogach czy parkingach dla samochodów ciężarowych i autobusów, a także na mostach i w kanałach odwadniających, należy stosować zaprawy fugowe nieprzepuszczalne dla wody, odporne na oddziaływanie podwyższonych obciążeń i o wysokiej wytrzymałości na ściskanie i ścieranie. Dla obszarów o średnim i wysokim obciążeniu ruchem, firma Sopro oferuje udoskonaloną, cementową, szybkowiążącą, zawierającą tras zaprawę do fugowania kostki brukowej Sopro PFM. Fuga ta przeznaczona jest do szczelin o szerokości od 5 do 30 mm. Szczególnie poleca się ją do stosowania na drogach, w mocno obciążonych strefach hamowania i ruchu, ale może być także użyta w małej architekturze ogrodowej i krajobrazowej. Nowa, udoskonalona receptura gwarantuje podniesioną wytrzymałość na ściskanie o kilkadziesiąt procent – w nowej zaprawie PFM wynosi bowiem 55 N.

W trosce o zdrowie i czas

FL FLOOR to przełom w dziedzinie zapraw fugowych dedykowanych wielkokubatorowym inwestycjomCementowa, wysokowytrzymała, szybkowiążąca zaprawa fugowa FL FLOOR to przełom w dziedzinie zapraw fugowych dedykowanych wielkokubatorowym inwestycjom - zarówno pod względem jakości, przyspieszenia prac, jak i ochrony przed typowymi przypadłościami zawodowymi, z którymi borykają się profesjonaliści od wielu lat pracujący w branży. Innowacyjna, wysoce płynna konsystencja pozwala na wbudowanie fugi na bardzo dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie, niwelując konieczność niewygodnej pozycji podczas spoinowania. FL FLOOR, dzięki rozpływnej formule, może być bowiem aplikowana na stojąco za pomocą specjalnej rakli, co w znacznym stopniu eliminuje ból kręgosłupa i kolan podczas długich godzin prac glazurniczych.

Dzięki zastosowaniu technologii Mikrodur®, FL FLOOR charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na obciążenia mechaniczne i ścieranie, wykazuje również wysoki stopień wytrzymałości termicznej oraz reakcji na agresywne środki chemiczne, co sprawia, że idealnie sprawdzi się w obiektach przemysłowych, biurowcach, obiektach handlowych oraz budynkach użyteczności publicznej, a także w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. FL FLOOR znajdzie zastosowanie również w przypadku prac terminowych - możliwość chodzenia po powierzchni następuje już po 2 godzinach po stwardnieniu zaprawy, zaś obciążanie zaledwie po 4 godzinach. Zaprawa występuje w 4 kolorach: szarym, betonowo szarym, antracytowym oraz bazaltowym z możliwością wzbogacenia srebrnym lub złotym brokatem.

Produkt dostępny w opakowaniu 25kg.

Wszystkie nowości z rodziny fug są dostępne w sprzedaży od 4 maja.

źródło i zdjęcia:

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska