Nowości

Wyjątkowa trwałość i nowoczesny design – płyta officine z linii Libet Ceramic

06.05.2016

Nowoczesne, minimalistyczne rozwiązania o prostej formie i stonowanych barwach to od wielu sezonów jeden z wiodących trendów w aranżacji wnętrz, jak i przestrzeni wokół domu. Ten charakter doskonale oddają gresy Officine z linii Libet Ceramic, które stanowią połączenie industrialnego designu z wyjątkową funkcjonalnością. Z ich pomocą stworzymy praktyczny ogród o eleganckiej, surowej estetyce.

Beton w nowym wydaniu

Płyty gresowe Officine z linii Libet Ceramic wiernie oddają strukturę i kolorystykę betonuWspółcześni projektanci krajobrazu bardzo chętnie wykorzystują rozwiązania charakterystyczne dla stylu minimalistycznego, który zwolenników zdobywa niezwykłą harmonią i spokojnymi, zrównoważonymi tonacjami. Królują w nim proste, geometryczne formy i materiały takie jak kamień, szkło, stal czy beton. Zwłaszcza ten ostatni przeżywa obecnie niesamowity renesans. Chłodny w wyrazie beton o charakterystycznej fakturze coraz częściej króluje już nie tylko w miejskiej i biurowej przestrzeni, ale również na prywatnych posesjach, zdobiąc ogrodowe kompozycje. Materiał ten stał się również inspiracją do stworzenia niezwykłej serii gresów porcelanowych Officine z linii Libet Ceramic, które doskonale oddają minimalistyczne piękno i surową naturę betonu. Kolekcję tworzą kwadratowe płyty o wymiarach 60 x 60 cm, w trzech stonowanych wersjach kolorystycznych – jasnych beżach Romantic, chłodnej szarości Dark oraz wyrazistym graficie Gothic. W połączeniu z ciekawą strukturą powierzchni, która odzwierciedla efekt przecieranego betonu, pozwala to na tworzenie oryginalnych aranżacji o modnym, minimalistycznym charakterze. Płyty doskonale komponują się zarówno z prostymi bryłami nowoczesnych budynków, jak również klasycznych, jednorodzinnych domów.

Wygląd betonu, wytrzymałość gresu

Minimalistyczne aranżacje zachwycają prostotą rozwiązań i naturalną estetyką wykorzystanych materiałówPłyty gresowe Officine z linii Libet Ceramic wiernie oddają strukturę i kolorystykę betonu. Pojawić się więc może pytanie, po co odzwierciedlać wygląd tego materiału, skoro można użyć po prostu betonowych płyt? Odpowiedź jest prosta – jeśli zależy nam na niezwykle trwałym i funkcjonalnym rozwiązaniu, które wytrzyma intensywną eksploatację i zmienne warunki pogodowe, warto sięgnąć po gres. Wyróżnia się on wyjątkowymi właściwościami i doskonałymi parametrami technicznymi. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia, nawet ponad tonę na jedną płytę, dlatego też z powodzeniem wykorzystywany może być w różnych miejscach, nie tylko na chodnikach czy tarasach.Do tego dochodzi jeszcze wysoka odporność na ścieranie, działanie środków chemicznych oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dzięki specjalnej technologii produkcji oraz wysokiej jakości materiałom użytym do jego produkcji, gres Officine z linii Libet Ceramic cechuje się praktycznie zerową nasiąkliwością. Nie straszne mu więc żadne plamy czy pleśnie i grzyby. Wystarczy jedynie raz na jakiś czas umyć go przy pomocy myjki ciśnieniowej, a będzie cieszył nasze oko estetycznym wyglądem przez wiele lat.

Minimalistyczne aranżacje zachwycają prostotą rozwiązań i naturalną estetyką wykorzystanych materiałów. W ten nurt znakomicie wpisują się płyty gresowe Officine z serii Libet Ceramic, które zachwycają ciekawą fakturą i geometryczną formą, zachowując przy tym najwyższą jakość.

źródło i zdjęcia: Libet

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl

Libet