Nowości

Dopasowany do Twoich potrzeb - nowy system pisuarowy Geberit

20.04.2016

Dopasowanie to cecha, która charakteryzuje nowe pisuary Geberit. Jest to rozwiązanie praktyczne, które spełnia wymagania każdego, nawet najbardziej wymagającego projektu budowlanego. Duży asortyment produktów oznacza, że planowanie na etapie projektu, montaż i konserwacja pisuarów są bardzo proste i stają się czystą przyjemnością.

Głównymi wyznacznikami nowego systemu pisuarów Geberit są pisuary pozbawione wewnętrznych rantów: Geberit Preda i Geberit Selva. Każdy z nich posiada geometryczny, opływowy kształt, w który wkomponowana została głowica natrysku. Opracowany przez Geberit system bezkołnierzowy gwarantuje optymalne spłukiwanie wody, nawet przy minimalnym zużyciu wody - do 0,5 litra.

Obydwa urządzenia ceramiczne są dostępne w trzech wersjach ze spłuczką podtynkową, ze sterowaniem zintegrowanym (ukrytym) lub we wersji bezwodnej. Zintegrowane sterowanie pisuaru to innowacja Geberit, dzięki której można w prosty sposób przeprowadzić prace konserwacyjne. Dojście do wnętrza systemu, znajduje się w łatwo dostępnym miejscu, pod spodem pisuaru. W równie łatwy sposób, można dostać się do głowicy natryskowej. Jej konserwacja możliwa jest w każdej chwili bez konieczności demontażu pisuaru.

Nieograniczona elastyczność
Systemy pisuarowe Geberit oferują architektom i instalatorom, możliwość wdrożenia optymalnego rozwiązania, dopasowanego do każdej sytuacji budowlanej. Od ekonomicznego spłukiwania wody, do indywidualnego programowania pracy spłuczki w trybie hybrydowym. Takie rozwiązania możliwe są dzięki idealnemu dopasowaniu do siebie wszystkich elementów systemu.

Bezkołnierzowy pisuar ceramiczny
Nowe pisuary ceramiczne Geberit Preda i Geberit Selva zostały zaprojektowane w pracowni projektowej Christoph Behling Design w Londynie. Brak wewnętrznego kołnierza w pisuarach ułatwia utrzymanie ceramiki w czystości oraz zdecydowanie poprawia komfort higieny i zapobiega osadzaniu się nieprzyjemnych zapachów. Wewnętrzny, geometryczny kształt, został zaprojektowany pod kątem optymalnej wydajności przy spłukiwaniu przy jednoczesnym zużyciu małej ilości wody.

Dodatkowo system spłukiwania charakteryzuje się cichą pracą oraz brakiem rozprysków przy trybie większej objętości spłukiwania. Oba modele mimo jednakowej konstrukcji i zastosowaniu bezkołnierzowej technologii, różnią się widocznym na pierwszy rzut oka stylem. Geberit Preda dzięki swoim kompaktowym wymiarom, charakteryzuje się eleganckim wyglądem. Natomiast Geberit Selva ma wygląd stawiający na wytrzymałość i solidność. Oba modele dostępne są także w opcji systemu bezwodnego.

Oszczędzanie wody dzięki głowicy natryskowej
Głowica natryskowa została idealnie dopasowana do wyrafinowanego projektu i wewnętrznej geometrii pisuaru. Oznacza to, że spłukując optymalnie pisuar, można osiągnąć zużycie wody, zaledwie na poziomie 0,5 litra. Dodatkowo każde zużycie wody może być również dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika, za pomocą dopasowanych programów, takich jak inteligentny system interwałowego spłukiwania. Czyszczenie i konserwacja głowicy z kamienia i brudu jest również proste, wystarczy kilka prostych i łatwych do wykonania kroków, aby dostać się do wnętrza mechanizmu.

Syfon hybrydowy
Geberit oferuje dwa rozwiązania, które pozwolą uniknąć problemu. Podczas gdy zwykły pisuar przystosowany jest do tradycyjnego spłukiwania może działać z syfonem odsysającym, innowacyjny syfon hybrydowy pozwala na pełną funkcjonalność nawet przy małym zużyciu wody lub spłukując w systemie bezwodnym. Oba syfony mogą być łatwo usunięte z pisuaru, pozwalając w ten sposób na bezpośredni dostęp do przewodu wylotowego. Dzięki swojemu idealnemu dopasowaniu, adapter hybrydowego syfonu może być stosowany również w urządzeniach innych producentów. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z zalet urządzenia, bez konieczności wymiany pisuaru.

Innowacyjna jednostka sterująca
Zintegrowana, kompaktowa jednostka sterująca znajduje się w stacji dokującej pod urządzeniem ceramicznym. Jako uzupełnienie do elektronicznego układu sterowania, urządzenie zawiera również zasilacz i elektrozawór. Geberit oferuje trzy różne opcje zasilania poprzez podłączenie do sieci elektrycznej, zasilanie bateriami lub samowystarczalne zasilanie wytwarzane poprzez zintegrowany generator. Dodatkowo, zmiana z zasilania sieciowego na baterie lub generator możliwa jest w dowolnym momencie. Praktyczna stacja dokująca oferuje łatwy dostęp do jednostki sterującej. Dzięki funkcji automatycznego zatrzymania wody, jej dopływ nie musi być wyłączony odpowiednio wcześnie, a jej zamkniecie umożliwia kontynuację działania.

Ekonomiczne i łatwe w serwisowaniu
W systemach pisuarów Geberit wszystkie elementy zostały zaprojektowane tak, aby ograniczyć zużycie wody do minimum. Dzięki niskiemu zużyciu wody i możliwości, jaką daje sterowanie jednostką za pomocą niezależnego źródła energii, nowe pisuary Geberit spełniają najbardziej rygorystyczne normy i wymagania ekologiczne. Dodatkowym atutem pisuarów jest łatwość utrzymania ich w czystości. Zarówno ich czyszczenie, jak i konserwacja są bardzo łatwe i szybkie. Wszystkie elementy, które wymagają stałego czyszczenia są bardzo łatwo dostępne.

źródło i zdjęcie: Geberit

Firma powiązana:

GEBERIT

Telefon 22 376 01 00
www.geberit.pl

GEBERIT