Nowości

Światło wprost z natury – okna dachowe Skylight Premium z oferty Dobroplast

18.04.2016

Zapewniają bezpośredni dostęp do światła dziennego, w naturalny sposób doświetlają pomieszczenie, pozwalają na dopływ świeżego powietrza, a jednocześnie znacząco podnoszą estetykę całego wnętrza. Okna połaciowe, bo o nich tu mowa, zapoczątkowały rewolucję w adaptacji poddaszy. Doskonałym przykładem są okna dachowe Skylight Premium, dostępne w ofercie firmy Dobroplast, które pomogą stworzyć atrakcyjne i komfortowe pomieszczenia "pod dachem".

Nie dziwi już nikogo fakt, że poddasze może stanowić dodatkową, przyjazną dla domowników przestrzeń użytkową. Zapewniają bezpośredni dostęp do światła dziennego, w naturalny sposób doświetlają pomieszczeniePrzytulne sypialnie, pojemne garderoby, pokoje zabaw, domowa biblioteka czy nawet ekstrawaganckie salony kąpielowe to coraz częściej spotykany obrazek zaadaptowanych strychów. W dużej mierze możliwe jest to za sprawą nowoczesnych okien dachowych, które doskonale doświetlając pomieszczenia, zamieniają ciemne zakamarki zapomnianych strychów w przyjazne dla użytkowników poddasze. Wybierając okna połaciowe, należy jednak pamiętać o jednym – stosować trzeba modele, które będą bezpieczne, trwałe i funkcjonalne, a przy tym zabezpieczą nasz dom przed niepotrzebnymi stratami ciepła. Wszystkie powyższe wymagania znakomicie spełniają okna dachowe Skylight Premium, dostępne w ofercie firmy Dobroplast. 

Sucho i komfortowo nad głową

Okna dachowe, dzięki wbudowaniu wprost w połać dachu, zapewniają bardzo dużo dostępu do naturalnego światła. Ten sposób doświetlenia poddasza nie wymaga również ingerencji w konstrukcję budynku i więźby dachowej. Ich słabością okazać się może jednak niekiedy utrudniona obsługa. Można to jednak skutecznie wyeliminować, wybierając modele charakteryzujące się nowoczesnym systemem otwierania, jak np. okna Skylight Premium, dostępne w ofercie Dobroplast. Łatwość i komfort użytkowania zawdzięczają nowatorskiemu systemowi okuć wahadłowo – obrotowych. Zapewnia on nie tylko długoletnią, bezawaryjną obsługę, ale również intuicyjne i niezwykle funkcjonalne korzystanie. Umożliwiają one płynne uchylanie skrzydła w graniach 0° - 35° oraz odwrócenie skrzydła o 120°, co znacząco upraszcza mycie zewnętrznej szyby. Dodatkowo, klamka umiejscowiona na dole okna znacząco ułatwia otwieranie i zamykanie. Autorski i opatentowany system okuć gwarantuje pełną stabilność skrzydła i bezpieczeństwo użytkowania w pozycji uchylnej, otwartej obrotowej.

Bezpieczne i estetyczne niebo

W przypadku okien dachowych w ofercie firmy Dobroplast warto również podkreślić ich wyjątkową estetykęOkna połaciowe, z racji tego, że są umiejscowione na dachu, narażone są na intensywne działanie promieni słonecznych i zmiennych warunków pogodowych. Co więcej, dostęp do nich jest nieco utrudniony, dlatego też ich czyszczenie czy konserwacja nie należą do najprostszych. Kwestie te świetnie rozwiązują okna dachowe Skylight Premium z oferty Dobroplast. Profil okienny wykonany został z najwyższej jakości bezołowiowego PVC, które jest bardzo odporne na zabrudzenia, starzenie, szkodliwe działanie wilgoci oraz zmienne temperatury. Okna wyróżniają się więc bardzo dobrą żywotnością i niewielką potrzebą konserwacji, w tym również okuć. Wyjątkowo wytrzymałe PVC doskonale przekłada się również na trwałość produktu w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność. Z powodzeniem mogą być więc stosowane w łazienkach czy suszarniach. W przypadku okien dachowych w ofercie firmy Dobroplast warto również podkreślić ich wyjątkową estetykę. Jako jedne z nielicznych na rynku dostępne są bowiem w atrakcyjnych okleinach drewnopodobnych, do wyboru – mahoń, sosna, złoty dąb lub orzech.

Okna dachowe to sposób na dostęp do naturalnego światła i zmianę strychu w użytkowe poddasze. Wybierając modele o wysokich parametrach termoizolacyjnych oraz funkcjonalnej obsłudze, staną się nie tylko otworem doświetlającym wnętrze, ale również komfortowym i ciepłym "oknem na świat".

źródło i zdjęcia: Dobroplast

Światło wprost z natury – okna dachowe Skylight Premium z oferty Dobroplast
Zobacz produkty: