Nowości

Simpson Strong-Tie: AT-HP Blue Kotwa chemiczna

12.04.2016

Jedyna w swoim rodzaju kotwa typu "BLUE". Unikalność tego rozwiązania polega na tym, że nie trzeba znać temperatur otoczenia i korzystać z tabeli czasów wiązania, aby wiedzieć kiedy połączenie związało i można je obciążać. Kotwa chemiczna w momencie podawania ma kolor niebieski, po związaniu zmienia kolor na szary. Zakres temperatur montażu jak dla wersji standardowej AT-HP.

Dysza kotwy chemicznej zapewnia właściwe zmieszanie komponentów zaprawy żywicy i utwardzaczaŻywica metakrylowa bez styrenu do wysokowydajnych mocowań dla prętów gwintowanych i zbrojenia w betonie (pręty żebrowane). Dzięki wysokiej przyczepności do podłoża i dużej twardości tworzy połączenie o najwyższych parametrach wytrzymałościowych.

Dysza kotwy chemicznej zapewnia właściwe zmieszanie komponentów zaprawy żywicy i utwardzacza. Obydwa komponenty wyciskane z tuby mieszają się ze sobą w wyniku czego kotwa chemiczna uzyskuje odpowiednie parametry wytrzymałościowe.

Obydwa komponenty wyciskane z tuby mieszają się ze sobą w wyniku czego kotwa chemiczna uzyskuje odpowiednie parametry wytrzymałościoweZalety:

  • Szybki czas wiązania
  • Nie palna
  • Bez styrenu, niski poziom zapachu
  • 5°C <przechowywanie<35°C
  • Łatwe zastosowanie: brak rozporu w materiale bazowym pozwala na mocowanie blisko krawędzi i w niedużym rozstawie.

źródło i zdjęcia: