Nowości

Panele akustyczne LEIER-DURISOL

08.11.2011

Panele akustyczne to elementy drogowych ekranów akustycznych, których głównym zadaniem jest ochrona przeciwhałasowa obszarów znajdujących się za nimi.

Panele akustyczne LEIER-DURISOL produkowane są w formie prefabrykatów, dostarczonych na plac budowy i gotowych do bezpośredniego montażu. Mają fakturę gładką lub żebrowaną i dostępne są w kolorach: szary (kolor podstawowy), żółty, zielony, brązowy, czerwony.

Na życzenie klienta możliwe jest również zamówienie paneli akustycznych w formie mieszanej (gładkiej i żebrowanej). Gwarantuje to powstanie różnorodnych i wielokolorowych form graficzno - architektonicznych.

Panele akustyczne LEIER-DURISOL produkowane są zgodnie z normą przedmiotową PN-EN 14388:2009 ”Drogowe urządzenia przeciwhałasowe - Specyfikacje”. Składają się z prefabrykowanych wiórobetonowych pustaków szalunkowych, wewnątrz których układa się zbrojenie ze stali żebrowanej A-IIIN a następnie w celu zespolenia wypełnia się mieszanką betonową klasy C30/37 (B37).

Panele posiadają dwie kotwy z głowicą kulową służące do ich podnoszenia w trakcie załadunku, rozładunku i montażu. Ponadto wyposażone są po obu stronach w śruby stabilizujące, których zadaniem jest unieruchomienie paneli w konstrukcji nośnej ekranu.

Źródło: LEIER Tarnów

Więcej