Nowości

Ochrona zewnętrzna Optex - Wykryj intruza zanim dostanie się do budynku

01.04.2016

Seria zewnętrznych czujek pasywnej podczerwieni VX INFINITY jest następcą uznanego modelu VX-402.

Sygnał alarmowy wysyłany jest po jednoczesnym naruszeniu pól detekcji dla górnego i dolnego piroelementu, co zapobiega wystepowaniu fałszywych alarmów wywoływanych przez małe zwierzęta. Moduł mikrofalowy zapewnia prawidłowe działanie w trudnych warunkach środowiskowych.

Obszar detekcji 12m x 12m można skrócić skokowo nawet do 2,5m oraz kształtować stosownie do wymagań użytkownika za pomocą dedykowanych naklejek maskujących. Oddzielne sterowanie zasięgiem mikrofali gwararantuje zgodność obszaru detekcji PIR i MW.

Kąt obrotu wewnętrznego korpusu można ustalić w 7 położeniach, a redukcję fałszywych alarmów przy skierowaniu czujki na ścianę zapewniają odpowiednie przesłony.

Odporność na fałszywe alarmy zapewnia cyfrowy algorytm detekcji SMDA (Super Multi Dimensional Analysis) szczegółowo analizujący przebieg sygnału z piroelementu, a nie tylko zliczający impulsy.

Obudowa (klasa szczelności IP55) wykonana jest z nowoczesnego tworzywa ASA, 5-krotnie odporniejszego na wpływ UV od powszechnie stosowanego ABS.

Czujkę można montować bezpośrednio na ścianie (także z przewodami prowadzonymi natynkowo w rurce) lub na słupie z wykorzystaniem standardowych taśm metalowych. Dostępny jest opcjonalny czujnik oderwania od podłoża.

Mikrofalowe potwierdzanie detekcji

W czasie działania w niesprzyjających warunkach środowiskowych, np. silne nasłonecznienie lub rozbłyski świateł
z oddalonych pojazdów, układ mikrofalowy w modelach dualnych zapewnia stabilną pracę i zmniejszenie ilości fałszywych alarmów.

Seria VXI została wyposażona w układ Tough Mod.2, którego niski pobór prądu pozwala na zastosowanie także
w modelu zasilanym bateryjnie.

źródło i zdjęcia: OPTEX

Firma powiązana:

Optex Security Sp. z o.o.

Telefon 22 598 06 60
www.optex.com.pl
optex@optex.com.pl

Optex Security Sp. z o.o.