Nowości

Panasonic rozszerzył ofertę zasobników c.w.u. Aquarea

10.03.2016

Panasonic wprowadził na rynek nowe zasobniki c.w.u. przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda Aquarea. Do istniejącej oferty dołączono wysokowydajne modele o pojemności od 185 do 300 l. Dzięki nim cały system, oprócz ogrzewania pomieszczeń w domu, zapewnia ciepłą wodę do celów sanitarnych nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Nowy zbiornik buforowy posiada dwie wtyczki i białą obudowę pokrytą izolacją z poliuretanuNowa linia zasobników obejmuje standardowe jednostki ze stali nierdzewnej lub emaliowane, a także modele wysokowydajne lub z dwiema wężownicami, które mogą być wykorzystane we współpracy w energooszczędnymi systemami Aquarea High Performance lub instalacją solarną. W sumie do oferty wprowadzono aż osiem różnych modeli o objętości od 185 do 300 litrów, które można dopasować do niemal każdej instalacji.

Co ważne, każdy zasobnik Panasonic wyróżnia się wysokim poziomem izolacji, który jest zgodny z normą EN12897. Nowe jednostki mają też dużą powierzchnię wymiany ciepła do 6,1 m², która przekłada się na wysoką efektywność i skraca czas potrzebny do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Oprócz tego modele zostały wyposażone w czujnik temperatury, zawór 3-drożny oraz grzałkę wspomagającą o mocy do 3 kW. Dodatkowo pracę zasobników zoptymalizowano dzięki dokładnemu zbadaniu rozwarstwienia wody.

Ofertę zasobników Aquarea uzupełnia także nowy 50-litrowy zbiornik buforowy umożliwiający zwiększenie objętości wody w instalacji oraz gromadzenie jej zapasów. Dzięki niemu cykl pracy pompy zostaje wydłużony i nie musi ona się tak często włączać. To oznacza niższe zużycie prądu, jak również wyższą efektywność jednostki.

Nowy zbiornik buforowy posiada dwie wtyczki i białą obudowę pokrytą izolacją z poliuretanu. Został także wyposażony w automatyczny zawór odpowietrzający (AAV), który pozwala zoptymalizować pracę całego systemu grzewczego. Dodatkowo dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom zbiornik może być zamontowany na ścianie nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni, a jego instalacja jest szybka i bardzo prosta. Z kolei w czasie użytkowania wymaga bardzo niewielkich nakładów na konserwację.

Nowe zasobniki Panasonic są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w sugerowanych cenach netto:

  • Zbiorniki emaliowane: od 5299 zł do 10199 zł
  • Zbiorniki ze stali nierdzewnej: 6500 zł (200 l) i 7500 zł (300 l)
  • Zbiornik buforowy 50l : 1039 zł

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie:
http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

źródło i zdjęcia: Panasonic

Firma powiązana:

Panasonic

Telefon 801 003 532, 22 338 11 00
www.aircon.panasonic.pl

Panasonic