Nowości

Lazura Ochronna Polski Klimat z V33 - impregnuje, dekoruje, chroni

02.03.2016

Lazura Ochronna Polski Klimat to produkt specjalnie przygotowany na trudne warunki pogodowe rodzimego klimatu. Doskonale chroni i dekoruje drewno przez wszystkie pory roku. Nowość marki V33 opracowana została specjalnie z myśląˆ o zabezpieczeniu drewna w typowych dla polskiego klimatu zróżnicowanych warunkach pogodowych i temperaturowych.

Polski klimat wyjˆątkowo nie sprzyja długowieczności drewnianych elementów na zewnˆątrz. Wilgotne, ciepłe zimy stwarzajˆą znacznie trudniejsze warunki dla drewna niż mrony i surowy klimat alpejski. Wilgotność i wahania temperatur narażająˆ drewno na zmiany objętościowe, powstawanie mikroszczelin i biokorozje.

Wersja bezbarwnej polecana jest szczególnie wówczas, gdy chcemy zachować oryginalny kolor powierzchniWysoka jakość żywic zawarta w Lazurze Ochronnej Polski Klimat sprawia, że powłoka staje się hydrofobowa. Krople wody nie wnikajˆ w głąˆb drewna, nie dopuszczajˆc tym samym do tworzenia się mikroszczelin, w których woda mogłaby zamarznąć przy ujemnych temperaturach i spowodować rozpieranie i pęcznienie drewna. Elastyczna warstwa tworzona na powierzchni drewna pracuje wraz ze zmianami objętościowymi materiału, powstałymi podczas wahań wilgotności i temperatury. W okresie letnim natomiast zawarte w lazurze filtry UV i pigmenty blokująˆ promienie słoneczne, nie dopuszczajˆc do szarzenie drewnianych powierzchni. Lazurąˆ Ochronną Polski Klimat można pokryć wszelkie pionowe elementy na zewnąˆtrz i wewnąˆtrz, takie jak: elewacje drewniane, drzwi, płoty, domki narzędziowe czy pergole. Idealna jest także na drobniejsze elementy architektury ogrodowej, takie jak drewniane meble czy donice. Nowy preparat od V33 dostępny jest w 7 popularnych odcieniach drewna, takich jak dąˆb, sosna, orzech i mahoń oraz w wersji bezbarwnej.

Wersja bezbarwnej polecana jest szczególnie wówczas, gdy chcemy zachować oryginalny kolor powierzchni. Zawiera ona, tak jak pozostałe kolory, filtry UV. Aplikacja lazury ułatwiona jest dzięki niekapiąˆcej formule i konsystencji nie zostawiająˆcej smug. Pomalowane elementy drewniane zachowująˆ naturalny rysunek słojów i otrzymujˆ delikatnąˆ satynową powłokę. Lazura nałożona na odpowiednio przygotowane drewno zabezpiecza je nawet do 9 lat. W tym celu należy nałożyć dwie warstwy produktu, a w przypadku miejsc szczególnie nasłonecznionych (zachodnich i południowych) pomalować należy miejsce trzykrotnie. W celu ochrony biobójczej warto przed nałożeniem lazury zabezpieczyć drewno impregnatem do drewna konstrukcyjnego.

źródło i zdjęcia: V33 Polska

Firma powiązana:

V33 Polska

Telefon 61 894 51 00
www.v33.pl
v33pl@v33.com

V33 Polska