Nowości

Ekologiczna i energooszczędna solarna oprawa LED – czyli XSolar LH-N fimy STEINEL

26.02.2016

W przeciągu ośmiu minut Słońce dostarcza Ziemi tyle energii, ile zużywa się na niej w ciągu całego roku. Co ważniejsze, dostarcza ją za darmo. Rozwój technologiczny pozwala w dzisiejszych czasach na wykorzystanie promieni słonecznych w celu wytworzenia prądu elektrycznego za pomocą ogniw fotowoltaicznych. Firma STEINEL wykorzystując tę możliwość wprowadziła na rynek modele zewnętrznych opraw wyposażonych w panel solarny. XSolar LH-N otwiera przed nami nowy wymiar energooszczędności i funkcjonalności, który idzie w parze z ekologią. Za sprawą LŁ - wyłącznego dystrybutora produktów marki STEINEL, lampy te stały się szeroko dostępne na polskim rynku.

W wielu krajach, w tym także w Polsce istnieje obowiązek oznaczenia numerem budynków mieszkalnych. Standardowe tabliczki bardzo często pozostają niewidoczne, co utrudnia znalezienie odpowiedniego adresu po zachodzie słońca. Lampy montowane na nowocześnie wykończonej elewacji niejednokrotnie psują ich wygląd. Poprawne działanie tego typu oświetlenia wiąże się z obowiązkiem podłączenia go do zasilania sieciowego, co generuje dodatkowe koszty. Dzięki nowemu, fotowoltaicznemu oświetleniu zewnętrznemu STEINELl XSolar LH-N z czujnikiem zmierzchu problem ten może zostać zażegnany. System solarny przetwarza światło słoneczne w energię elektryczną, dając nam możliwość stałego oświetlenia elewacji budynku przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Oprawa LED STEINEL XSolar LH-N, dzięki swej fenomenalnej wydajności, niesłychanie długiej żywotności i niewielkim rozmiarom szturmem podbija rynek oświetleniowy, dokonując na nim prawdziwej rewolucji. Lampa za dnia gromadzi wystarczającą ilość energii, aby oświetlić fasadę budynku po zmierzchu. Produkt wyposażony został w wysokiej jakości monokrystaliczny panel słoneczny, pozwalający na działanie oświetlenia bez potrzeby podłączania go do zasilania. XSolar LH-N, to zaawansowana, efektywna oraz atrakcyjna alternatywa dla standardowych lamp numerycznych. 

Produkt łączący w sobie innowacje technologiczne

STEINEL XSolar LH-N posiada wysokiej jakości panel słoneczny o dużej wydajności, pozwalający na skuteczne oświetlanie domu przez 365 dni w roku. Rezerwa energii zgromadzona w baterii gwarantuje działanie oprawy przez 60 dni bez potrzeby kolejnego ładowania, dzięki czemu produkt działa bez zarzutów nawet w najbardziej pochmurne, deszczowo-śnieżne wieczory w okresie zimowym. Wszystko za sprawą litowo-nano-fosforanowego (Li-FePO4) akumulatora, łączącego w sobie zalety wysokiej wydajności energetycznej, bezpieczeństwa oraz długiego czasu eksploatacji. Zaletą tego rozwiązania jest zwiększona w stosunku do innych technologii litowo-jonowych odporność na trudne warunki użytkowania. Dodatkowym atutem oświetlenia stworzonego przez markę STEINEL jest jego długa żywotność.

Oprawa LED, wyposażona w automatyczny czujnik zmierzchu, dzięki inteligentnemu sterowaniu samoistnie zapala oświetlenie po zmroku oraz wyłącza je, gdy nadchodzi świt. Niepowtarzalny design produktu marki STEINEL idealnie komponuje się z nowoczesnym charakterem zabudowy podkreślając jej klimat. 

3 kroki w drodze do oświetlenia domu

Montaż lampy numerycznej STEINEL XSolar LH-N jest bardzo prosty i nie powinien sprawić trudności żadnemu użytkownikowi tego produktu. Poprawna instalacja składa się z trzech etapów. W zestawie otrzymujemy stelaż ścienny, który zamontować należy do fasady budynku za pomocą 3 śrub. Kolejnym krokiem jest nastawienie włącznika sterującego na opcję ON, co pozwoli na automatyczne działanie lampy. Trzecim, finalnym etapem montażu jest przykręcenie drugiej części oprawy oraz umieszczenie na jej przednim panelu numeru domu, który jako zestaw samoprzylepnych cyfr i liter dołączany jest do każdego zestawu.

Lampy fotowoltaiczne XSolar LH-N dostępne są w dwóch uniwersalnych wariantach kolorystycznych – białym z paskiem ze stali szlachetnej oraz srebrnym oraz w kolorze stali szlachetnej ze srebrnym paskiem. Ich delikatny kształt wpisze się w każdy rodzaj elewacji, a podświetlenie numeru pozwoli na dostrzeżenie naszego domu z odległości, co ułatwi odnalezienie go przez dostawców pizzy, taksówkarzy oraz znajomych. Zintegrowany czujnik zmierzchu to dodatkowa oszczędność, bo oprawa świeci tylko wtedy gdy jest to konieczne.

Dane techniczne

Wymiary (wys. X szer. X gł.) 242x227x51 mm

Ustawianie progu czułości zmierzchowej 2 luksy

Kolor srebrny ST007157

Kolor stal szlachetna ST007140

Przykładowa wycena zewnętrznych lamp firmy Steinel:

Oprawa LED z panelem fotowoltaicznym XSolar LH-N, ST007157 - cena 369,00 netto
ST007140 – cena 339,00 netto

źródło i zdjęcia: LŁ