Nowości

Bariery przeciwśnieżne Aquaplast

22.02.2016

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak niebezpieczny i ciężki może być śnieg. Warto zainwestować w zabezpieczenie
przeciwśnieżne na dachu - aby spadające z dachu zaspy śnieżne nie stanowiły zagrożenia. Problem ze zsuwającym się z dachu śniegiem tylko pozornie dotyczy właścicieli domów o dużym kącie nachylenia połaci dachu.

Również posiadacze mniej stromych dachów już pierwszej zimy przekonają się, że i w tym przypadku warto pomyśleć o zabezpieczeniach. Przy mniej stromych dachach problem może być nawet bardziej dotkliwy. O ile z połaci stromych śnieg zsuwa się na bieżąco, to na dachach o niższym kącie nachylenia zalegający przez kilka dni śnieg lodowacieje pod wpływem kilkukrotnego topnienia i zamarzania. Zaspa staje się ciężką bryłą, która zsuwając się z dachu, może zrobić wiele szkody.

Zabezpieczenia przeciwśnieżne powinno się mocować przede wszystkim w tych miejscach na dachu, które znajdują się nad wejściem i ścieżkami wzdłuż domuZabezpieczenia przeciwśnieżne powinno się mocować przede wszystkim w tych miejscach na dachu, które znajdują się nad wejściem i ścieżkami wzdłuż domu, wjazdem do garażu, miejscem parkowania samochodu, a także nad delikatnymi roślinami, które mogłaby zniszczyć duża ilość spadającego śniegu.

Warto również zaznaczyć, że bariery przeciwśnieżne nie tylko chronią nas przed zsuwającymi się zaspami śnieżnymi, ale również stanowią zabezpieczenie dla rynien, które pod wpływem dużego ciężaru śniegu mogą ulec odkształceniom lub nawet zostać zerwane.

System przeciwśnieżny można instalować na dachu zarówno podczas montażu pokrycia, jak i na istniejącym już pokryciu. Bariery przeciwśniegowe wykonane są ze stali ocynkowanej ogniowo Z 350 i lakierowane proszkowo, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

źródło i zdjęcia: Aquaplast

Firma powiązana:

AQUAPLAST

Telefon 18 446 36 22
www.aquaplast.pl, www.rynnyvictoria.pl
biuro@rynnyvictoria.pl

AQUAPLAST