Nowości

Zamykacze drzwiowe oferowane przez Novet

16.02.2016

Oferowane przez Novet zamykacze drzwiowe są nowoczesnymi i bardzo funkcjonalnymi urządzeniami, które zapewniają ciche, a przede wszystkim bezpieczne zamykanie oraz domykanie skrzydeł drzwiowych.

Możliwość regulacji siły zamykania

Siłę zamykania można wygodnie regulować wedle indywidualnych preferencji. Wybrane modele posiadają również funkcje tłumienia otwarcia (BC) oraz opóźnienia zamykania (DC). Pozwala to ograniczyć ryzyko uszkodzenia skrzydła drzwi w wyniku nieprawidłowego użytkowania z użyciem znacznej siły fizycznej oraz w przypadku wystąpienia niektórych zjawisk atmosferycznych, na przykład silnych podmuchów wiatru. 

Dodatkowe korzyści z instalacji zamykacza

Ponadto poprzez uniemożliwienie pozostawienia drzwi w pozycji otwartej, zamontowanie zamykacza drzwiowego znacznie ogranicza ryzyko przenikania do wewnątrz pomieszczenia zimnego powietrza, kurzu, pyłu, śniegu, wody oraz różnych drobnych zanieczyszczeń. Z kolei przy zastosowaniu na drzwiach zamka lub wkładki bębenkowej, zamykacz drzwiowy gwarantuje dodatkową ochronę pomieszczenia lub budynku przed wejściem przypadkowych lub nieuprawnionych osób.

Zamykacz is60

Gdzie najczęściej montowane są zamykacze drzwiowe?

Korzyści wynikające z instalacji zamykaczy drzwiowych sprawiają, że takie urządzenia są powszechnie montowane nie tylko w drzwiach znajdujących się w obiektach użyteczności publicznej, ale także w budynkach mieszkalnych, również w drzwiach przeciwpożarowych.

Wysoka jakość potwierdzona przez testy

W ofercie Novet znajdują się zamykacze drzwiowe posiadające standardowe ramiona lub szyny z ramieniem ślizgowym. Zostały one przetestowane na 500 000 cykli pracy i mogą zostać zainstalowane zarówno w drzwiach lewych, jak i prawych. 

Zamykacze drzwiowe z szyną z ramieniem ślizgowym

Spośród zamykaczy drzwiowych posiadających szynę z ramieniem ślizgowym do wyboru są trzy modele: IS 315, IS 115 oraz IS 65. Każdy z nich zapewnia możliwość regulacji prędkości zamykania w zakresie od 180º do 15º, a także regulacji fazy dobicia od 15º do 0º.

Zamykacz szynowy

Model IS 315 jest dedykowany do ciężkich drzwi o całkowitej wadze skrzydła do 100 kg i maksymalnej szerokości 1250 mm. Urządzenie posiada zawory regulacyjne umożliwiające regulację siły zamykania (EN), tłumienia otwarcia (BC) oraz opóźnienia zamykania (DC). Do drzwi o maksymalnej wadze 80 kg i szerokości skrzydła do 1100 mm można zastosować model zamykacza IS 115 z możliwością regulacja siły zamykania (EN) oraz tłumienia otwarcia (BC). Z kolei zamykacz drzwiowy IS 65 jest dedykowany do drzwi o ciężarze do 60 kg i szerokości do 950 mm. Wszystkie wymienione w opisie zamykacze posiadające szynę z ramieniem ślizgowym występują w wykończeniu w kolorze srebrnym. 

Zamykacze drzwiowe z ramieniem standardowym

Zamykacze drzwiowe z ramieniem standardowym dostępne w Novet dedykowane są do zastosowania w drzwiach o wadze do 60 kg oraz maksymalnej szerokości skrzydła wynoszącej 950 mm.

Zamykacz z ramieniem standardowym

Dodatkowo model DC 1 można zamówić również w wersji z ramieniem standardowym z Hold Open (przytrzymanie otwarcia). W przypadku montażu w drzwiach przeciwpożarowych, należy zastosować zamykacz IS 60, który umożliwia także regulację siły zamykania EN, prędkości zamykania 180°-15° oraz dobicia 15°-0° (dla EN 2/3).

źródło i zdjęcia: NOVET

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet