Nowości

Neonowe inspiracje firmy Nowodvorski w aranżacji wnętrz

15.02.2016

Neonowe kolory to hit ostatnich sezonów, który podbija serca projektantów nie tylko na wybiegach, ale i w aranżacji wnętrz. Energetyczne róże, soczyste limonki i jaskrawe żółcie to ożywcze barwy modnych, designerskich mieszkań. Zastosowanie barwnych elementów, na przykład opraw oświetleniowych, to prosty sposób, by tchnąć energię w minimalistyczną aranżację.

Neonowe kolory to hit ostatnich sezonów, który podbija serca projektantów nie tylko na wybiegach, ale i w aranżacji wnętrzStyl Pop-art, który narodził się w latach 60-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych przeżywa obecnie swój renesans, coraz częściej dosłownie goszcząc na salonach. To jemu zawdzięczamy graficzne, wręcz komiksowe motywy i modne dziś neonowe kolory. Urządzając wnętrza inspirowane sztuką Andy'ego Warhola czy Roya Lichtensteina w dużej mierze należy kierować się jednak zasadą umiaru. Współczesne mieszkania nie są już groteskowo-cukierkowe, a barwne elementy stanowią jedynie interesujące akcenty, które ożywiają minimalistyczną aranżację. Wśród kolekcji lamp marki Nowodvorski Lighting w taką rolę idealnie wpisze się linia Hemisphere. To oprawy o prostej, geometrycznej formie nawiązującej do stylu lat 60-tych - abażury wykonane z białej, lakierowanej stali mają kształt symetrycznej półkuli zawieszonej na stalowej lince stanowiącej mocowanie oprawy. Neonowe kolory wnętrz abażurów - znak rozpoznawczy kolekcji, świetnie korespondują z bielą ich zewnętrznej strony. Oprawy dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: white - green fluo, white - yellow fluo oraz white - pink fluo, czyli trzech najmodniejszych odcieniach pop-art'owych. Dzięki temu, że oprawy mają jednakowy, kulisty kształt i różnią się jedynie kolorami wnętrza można przy ich pomocy tworzyć dowolne zestawienia kompozycyjne - monochromatyczne lub odważne, wielokolorowe kompozycje.

Nowoczesne wnętrza urządzone w stylu Pop-art nie powinny epatować krzykliwymi kolorami, a jedynie skupiać uwagę na zręcznie wprowadzonych barwnych akcentach. Rezygnując z wszechobecnych barw i rażących wzorów projektanci stawiają na dodatki w intensywnych barwach, które pomogą stworzyć nietuzinkowy wystrój mieszkania.

źródło i zdjęcia: NOWODVORSKI LIGHTING

Firma powiązana:

Nowodvorski Lighting

Telefon 34 344 91 10/11
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.com

Nowodvorski Lighting