Nowości

Eco-Palnik wprowadza nową linię palników pelletowych VIP 15-40 kW

12.02.2016

Pierwszy, bezobsługowy i całkowicie samoczyszczący się palnik na pellet nowej generacji ze stalowym paleniskiem i ruchomym rusztem - do kotłów CO i procesów technologicznych, dedykowany do spalania pelletów przemysłowych i agro-pelletów.

Zastosowano innowacyjne systemy: 

CCS – Complete Combustion System - system pełnego spalania – z nowatorskim systemem dystrybucji powietrza i dopalania gazów.

TCS – Total Cleaning System - system całkowitego czyszczenia - urządzenie czyści się systematycznie w czasie pracy i całkowicie na koniec cyklu palenia.

ERS – Easy Review System - system łatwej rewizji - łatwy sposób kontroli stanu rusztu – bez użycia narzędzi – zespół ruchomego rusztu palnika wersji VIP wyjmuje się do kontroli i czyszczenia bez otwierania kotła. Ruszt umieszczony jest w specjalnie zaprojektowanej szufladzie – rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.

Główną zaletą całej serii VIP jest dopracowany sposób automatycznego czyszczenia palnikaASS – Automatic Security System – system bezpieczeństwa na drodze podawania paliwa - automatyczna klapa przeciwpożarowa nie wymagająca regulacji – rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.

Główną zaletą całej serii VIP jest dopracowany sposób automatycznego czyszczenia palnika. Palniki wyposażone są w zespół ruchomego rusztu, który wykonując ruchy posuwisto-zwrotne w zaprogramowanych interwałach czasowych, pozwala na utrzymanie niezmiennych warunków spalania w czasie całej pracy. Pozwoliło to na praktyczną bezobsługowość urządzenia sięgającą nawet kilku miesięcy, w zależności od jakości stosowanego paliwa.

Konstrukcja palnika z wyjmowanym zespołem ruchomego rusztu postaci szuflady, powala na pełną uniwersalność zabudowy palnika, zarówno w drzwiczkach kotła jak i w korpusie pieca. Palnik pozwala na spalanie wszystkich rodzajów sypkiej i granulowanej biomasy niezależnie od jakości biomasy, w tym pellet ze słomy. Dla producentów kotłów jako urządzenie przeznaczone do zabudowy, palnik dostępny w kilku wersjach konstrukcyjnych. Podstawowa wersja z wentylatorem umieszczonym pod palnikiem, dostępne również z wentylatorem umieszczonym na górze jak i z boku palnika. Dla klientów indywidualnych, którzy chcą zmodernizować posiadane już kotły, przewidzieliśmy dwie wersje kolorystyczne – szarą lub pomarańczową z wentylatorem górnym.

W standardzie palnik wyposażony w ceramiczną niezawodną zapalarkę i sterowanie z modułem pogodowym obsługującym napęd zaworu mieszacza.

Typoszereg palników obejmuje moce: 15, 20, 30, 40 kW.

źródło i zdjęcia: ECO-PALNIK

Firma powiązana:

Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko

Telefon +48 41 394 55 18, +48 604 503 547
www.eco-palnik.pl
biuro@eco-palnik.pl

Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko