Nowości

Olej do blatów od V33

09.02.2016

We współczesnych meblach kuchennych i łazienkowych dominują materiały drewnopochodne, szkło czy metal. Jednak nadal prawdziwe drewno cenione jest jako szlachetny surowiec nadający zabudowie wyjątkowy charakter.

Najczęstszymi drewnianymi akcentami są blaty. Ich nieskazitelny wygląd uzależniony jest jednak od właściwej pielęgnacji. Warto zatem sięgnąć po Olej do blatów, który proponuje V33. Nie tylko odżywia i impregnuje drewniane elementy, ale pozwala im również zachować piękny wygląd. Blaty w kuchni czy łazience w trakcie eksploatacji mogą stracić swój elegancki wygląd. Plamy od pokarmów, napojów, wody lub uszkodzenia mechaniczne powodują, że aby przywrócić im pierwotny charakter powinniśmy regularnie pielęgnować je odpowiednimi środkami. W tym przypadku dobrze sprawdza się Olej do blatów V33. Nadaje się on do stosowania na europejskie i egzotyczne gatunki drewna. Jego zadaniem jest przede wszystkim odżywienie i impregnacji powierzchni drewnianych oraz ochrona przed działaniem wody. Zaolejowany blat staje się odporny na wysokie temperatury. Jest łatwy w pielęgnacji, gdyż może być z powodzeniem czyszczony przy użyciu detergentów.

Najczęstszymi drewnianymi akcentami są blaty

Samodzielne olejowanie nie jest skomplikowane i trudne

Samodzielne olejowanie nie jest skomplikowane i trudne. Przed przystąpieniem do pracy należy odpowiednio przygotować podłoże. Drewno powinno być surowe, czyste i suche. Warto je również przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i odpylić. Jeśli wcześniej powierzchnia była pokryta lakierem lub farbą należy usunąć stare warstwy, co najłatwiej zrobić za pomocą chemicznego środka do usuwania powłok V33. Z kolei drewno wcześniej pokryte woskiem trzeba dokładnie wyszlifować i odpylić. Przed użyciem olej należy dobrze wstrząsnąć. Idealne warunki do nakładania to temperatur otoczenia od 12 do 25°C.

Nakładając pierwszą warstwę produktu, drewno powinno się obficie nasączyć olejem za pomocą pędzla. Po 30 minutach nadmiar oleju zetrzeć czystą, suchą szmatką i pozostawić do wyschnięcia na 12h. Po tym czasie można już nałożyć drugą warstwę i pozostawić do wyschnięcia na kolejne 24h.

V33 Olej do blatów 0,5L cena 65zł

źródło i zdjęcia: V33 Polska

Firma powiązana:

V33 Polska

Telefon 61 894 51 00
www.v33.pl
v33pl@v33.com

V33 Polska