Nowości

Komfortowe kominki wolnostojące Regess na pellet

03.02.2016

Nowoczesne, automatyczne piecyki na pellet to kolejny krok w ekologiczne ciepło. Dzięki szeroko rozbudowanemu sterowaniu piecyk tak zawiaduje pracą by utrzymać na stałym poziomie zadaną temperaturę. Rozwiązanie to znacznie wpływa na zmniejszenie zużycia opału i zminimalizowanie kosztów ogrzewania.

Nowoczesna, proekologiczna konstrukcja oraz bardzo wysoka sprawność powodują, że z 1 tony opału pozostaje zaledwie 2 kg popiołu, zaś prosta instalacja zwiększa zastosowanie: mieszkanie, dom jednorodzinny, biuro, magazyn czy warsztat. Pellet jest nowoczesnym, ekologicznym i naturalnym paliwem produkowanym z trocin, odpadów drzewnych, słomy, trawy, a nawet suchych liści. W porównaniu z węglem czy drewnem opałowym użytkowanie naszego piecyka wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia w pomieszczeniach, których są stosowane. Samo paliwo jest łatwe w transporcie przechowywaniu oraz w dozowaniu, ponieważ nie ma potrzeby otwierania paleniska, by uzupełnić opał.

Komfort ogrzewania kominkiem:

Elektroniczne sterowanie

Komfort używania kominka gwarantuje wbudowany sterownik. Pozwala zaprogramować pracę urządzenia w trybie dziennym i tygodniowym, z uwzględnieniem naszego trybu życia. Włączenie kominka tylko na czas obecności w mieszkaniu lub domu generuje w skali roku spore oszczędności.   

Automatyczne włączanie i wyłączanie

Największym problemem każdego właściciela kominka jest potrzeba rozpalania w nim za każdym razem. W kominkach na pellet Regess Energy ten dyskomfort eliminuje system automatycznego rozpalania i wygaszania. A w razie zaniku prądu kominek samoistnie wznowi pracę.

Palnik INOX

Wydajne zużycie opału zależy od spalania, w tym od wielkości płomienia. Dzięki zastosowanemu w kominkach na pellet planikowi ze stali nierdzewnej, wydajność spalania osiąga najwyższy z możliwych poziomów, i to przy niskim poziomie emisji spalin.

Zabezpieczenie kominka

W razie nagłego wzrostu ciśnienia wewnątrz kominka, otwiera się mechaniczny zawór i ciśnienie zostaje wyrównane. Gwarantuje to bezpieczeństwo działania bez potrzeby ciągłej kontroli nad pracą urządzenia.

Tutaj można zapoznać się z katalogiem kominków na pellet dostępnych w Regess Energy.

źródło i zdjęcie: Regess Energy

Firma powiązana:

Regess Sp. z o.o.

Telefon 75 644 20 73
regessenergy.pl
info@regessenergy.pl

Regess Sp. z o.o.