Nowości

Moc innowacji w jednym urządzeniu – wiertarko-wkrętarka Panasonic EY7441 w ofercie firmy LŁ

27.01.2016

Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, praktyczne akcesoria i dodatkowe funkcje to wszystko zawiera w sobie niewielkich gabarytów wiertarko-wkrętarka Panasonic EY7441. To ergonomiczne, markowe urządzenie, dostępne w ofercie wyłącznego dystrybutora narzędzi Panasonic w Polsce – firmy LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk) doskonale sprawdzi się w rękach zarówno domowego majsterkowicza, jak i wykwalifikowanego fachowca.

Wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic jest nowoczesnym, uniwersalnym narzędziem do wykonywania otworów – między innymi w drewnie i metalu, które zachwyca swoim doprecyzowanym w szczegółach wyglądem. Dostępna w ofercie firmy LŁ nowość posiada klasyczną budowę, w kształcie litery "T" oraz pistoletowy uchwyt, co czyni pracę wygodniejszą i zapobiega przeciążeniu mięśni fachowca. Natomiast smukły kształt oraz niewielka waga – 1,75 kg wraz z baterią – ułatwi prowadzenie czynności remontowo-budowlanych w trudno dostępnych miejscach oraz nad głową, kiedy liczy się komfort, łatwy dostęp do obszaru wiercenia oraz wygoda.

Technologia na pierwszym miejscu

Głównym atutem wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic z oferty firmy LŁ jest wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Elementy rozbudowanego systemu elektronicznego znajdują się w maszynie, akumulatorach Li-Ion i ładowarkach. W skład funkcji zarządzanych elektronicznie wchodzą: sterowanie obrotami i ich stabilizacja, ochrona silnika przed nadmiernym przeciążeniem i wysoką temperaturą uzwojeń oraz baterii przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem i za wysoką temperaturą ogniw. Jeżeli zdarzy się sytuacja, kiedy dojdzie do przeciążenia systemu lub akumulatora - narzędzie wyłączy się, a elektroniczny wyświetlacz zasygnalizuje przeciążenie. Warto wspomnieć, że wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic zamiast standardowego wskaźnika poziomu naładowania baterii, posiada wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii.

Jest to o tyle ważne, że lampka kontrolna na wyświetlaczu zapala się dopiero wtedy, kiedy bateria jest zupełnie rozładowana. Takie specyficzne rozwiązanie pozwala na pełne wykorzystanie zasobów akumulatora i jednocześnie zapobiega przedwczesnemu podłączaniu sprzętu do ładowarki, co z kolei mogłoby skutkować zmniejszeniem jej pojemności oraz skróceniem żywotności. Całkowity czas ładowania akumulatora, wynoszący około 35 – 40 minut, daje użytkownikowi pewność, że bateria została naładowana do końca.

Dodatkowe funkcje praktycznym uzupełnieniem

Biorąc pod uwagę konstrukcję wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic, z pewnością należy wspomnieć o planetarnej przekładni, której elementy składowe wykonane zostały ze stali najwyższej jakości. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie dużej wytrzymałości i wysokiego momentu obrotowego (siły dokręcania) a jednocześnie małej masy. Często na rynku spotyka się rozwiązania metalowo-plastikowe, jednak Panasonic produkuje przekładnie wyłącznie z metalowymi podzespołami żeby zagwarantować wieloletnią bezawaryjną eksploatację nawet w ciężkich warunkach pod dużym obciążeniem. Warto nadmienić, że narzędzie posiada wysoki "miękki" moment obrotowy, co oznacza bardzo dużą siłę wkręcania przy stosunkowo niewielkiej masie własnej maszyny.

Biorąc pod uwagę konstrukcję wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic, z pewnością należy wspomnieć o planetarnej przekładni

Będzie to z pewnością funkcjonalne udogodnienie dla wszystkich, którzy muszą prowadzić długotrwałe prace remontowo-budowlane. Sprzęt marki Panasonic wyróżnia także technologia IP, czyli Intelligent Protection, co sygnalizuje najwyższą wytrzymałość urządzenia na czynniki niszczące, takie jak kurz czy wilgoć. Wmontowana w wiertarko-wkrętarkę dioda LED pozwala na maksymalne doświetlenie miejsca pracy, a za pomocą specjalnego haka można zawiesić sprzęt, którego w danym czasie nie używamy na pasku u spodni. 13 mm profesjonalny bezkluczykowy uchwyt wiertarski pozwala z kolei na zmianę osprzętu jedną ręką. Przy zakupie wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic otrzymamy 3 lata gwarancji na samą maszynę oraz 2 lata na baterię i ładowarkę, należy jedynie zarejestrować sprzęt w centralnej bazie Panasonic. Gwarancja jest ważna na terenie całej Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii i Turcji.

Wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic to urządzenie, które bezsprzecznie przyda się, zarówno w każdym domu, jak i w każdej profesjonalnej ekipie remontowo-budowlanej. Idealne do prowadzenia robót wykonywanych nad głową, w trudno dostępnych miejscach, kiedy liczy się precyzja, komfort pracy i łatwe manewrowanie urządzeniem.

Cena regularna: 1249,00 zł netto

źródło i zdjęcia: LŁ