Nowości

Nowość - rekuperacja decentralna w kompaktowym wymiarze – Zehnder ComfoSpot 50

25.01.2016

Naprzeciw oczekiwaniom świadomych inwestorów wychodzi marka Zehnder wprowadzając do swojej oferty nowoczesną jednostkę wentylacyjną – decentralną ComfoSpot 50. Dużą jej zaletę stanowi, oferowany w standardzie, wyjątkowy entalpiczny wymiennik ciepła, ponieważ odzyskuje on z powietrza wywiewanego nie tylko ciepło, lecz także wilgoć, co powoduje, iż nie tworzy się kondensat, a fasada budynku pozostaje czysta.

Aby zapewnić intuicyjną, wygodną dla użytkownika obsługę urządzenie zostało wyposażone we wbudowany panel obsługowy. Jednostka Zehnder ComfoSpot 50 została zaprojektowana z uwzględnieniem walorów estetycznych, co stanowi gwarancję, że urządzenie w harmonijny sposób zintegruje się z aranżacją wnętrza, a całość, poza osłonami, będzie dyskretnie ukryta w ścianie.Naprzeciw oczekiwaniom świadomych inwestorów wychodzi marka Zehnder wprowadzając do swojej oferty nowoczesną jednostkę wentylacyjną – decentralną ComfoSpot 50

Niewielkie ComfoSpot 50 - o wymiarach 376 x 380 x 49mm (wys. x szer. x gł.), dł. 350 - 600mm - może tłoczyć do 55 m³/h powietrza, pracując przy tym niezwykle cicho, dzięki wewnętrznej powłoce EPP. Poziom ciśnienia akustycznego pozostaje tu poniżej zakresu słyszalności. Wyjątkowy w swojej klasie entalpiczny wymiennik ciepła umożliwia odzysk ciepła do 82% oraz odzysk wilgoci do 78%. Zehnder ComfoSpot 50 może być stosowane do temperatury – 5°C w pełnym zakresie. Poniżej zakresu temperatur od – 5°C do – 15°C jednostka wentylacyjna pracuje z regulacją ochrony przed zamarzaniem, co skutecznie zapobiega tworzeniu się warstwy lodu na wymienniku. Instalacja Zehnder ComfoSpot 50 wymaga jedynie nieznacznej ingerencji w bryłę budynku. Należy wykonać jedynie otwór o średnicy ok. 340 mm i zapewnić przyłącze elektryczne 230 V. Maskownice do ściany zewnętrznej i wewnętrznej są wykonane z odpornego tworzywa sztucznego i w razie potrzeby mogą zostać pokryte farbą lub z eleganckiej stali szlachetnej. Zapewnia to możliwość dopasowania do koloru ściany i aranżacji wnętrza.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym zastosowanie zdecentralizowanych jednostek Zehnder zapewnia stały dopływ świeżego, czystego powietrza

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym zastosowanie zdecentralizowanych jednostek Zehnder zapewnia stały dopływ świeżego, czystego powietrza do pomieszczeń przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. Zużyte i wilgotne powietrze jest wywiewane na zewnątrz, a użytkownik nigdy nie musi otwierać okien. Zmniejsza to zużycie energii, ponieważ bez wentylacji okiennej nie dochodzi do utraty energii grzewczej. System wentylacji to zawsze spora inwestycja. Nie dziwi więc fakt, iż tak ważne dla użytkowników są gwarancje i najwyższej jakości usługi serwisowe oferowane wraz z zakupem produktów. Oczekują oni by instalowane urządzenia były wydajne i energooszczędne, a także by działały bez zarzutu przez wiele lat. Zehnder Comfosystems to świeże powietrze i pewność, bez ryzyka.

źródło i zdjęcia: Zehnder Polska

Firma powiązana:

Zehnder Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 367 64 24
www.zehnder.pl
info@zehnder.pl

Zehnder Polska Sp. z o.o.