Nowości

Kotły z podajnikiem na ekogroszek firmy Konstal

15.01.2016

Nowoczesne kotły stalowe z automatycznym podajnikiem opału to urządzenia odznaczające się dużą efektywnością cieplną, bowiem zużywają optymalną ilość paliwa, jaka jest potrzebna do ogrzania pomieszczenia czy całego budynku.

Nowoczesne kotły stalowe z automatycznym podajnikiem opału to urządzenia odznaczające się dużą efektywnością cieplnąOdpowiedzialne za podawanie paliwa są układy nawęglania tłokowego lub ślimakowego, w które wyposażony został model SKAM-P. Oprócz oszczędności, jakie uzyskuje się korzystając z tych urządzeń cieplnych, ich zaletą jest również działanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym – posiadają atesty ekologiczne i emitują zmniejszoną ilość szkodliwych substancji do atmosfery. Są proste w obsłudze i sterowane przez mikroprocesorowy regulator, a dzięki dużej uniwersalności, znajdują zastosowanie budynkach mieszkalnych, gospodarstwach rolnych i obiektach użytkowych. Zasilane są przez paliwo w postaci eko-groszku, groszku lub miału węglowego i z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. W oferowanych rozwiązaniach stosujemy nowoczesne technologie, które poza doskonałą funkcjonalnością, zapewniają również długotrwałe działanie.

SKAM-P jest to kocioł stalowy, wodny, automatycznie sterowany o mocach od 15 kW do 350 kW.Wyposażony jest w mechaniczny podajnik paliwa ślimakowy w całości wykonany z żeliwa Charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną (sprawność 84%) i czystością spalania węgla kamiennego sortymentu miałowych lub tzw. "eko-groszku". Możliwe również jest spalanie paliw stałych takich jak: miał, pelet oraz ziarna zbóż. Jedno załadowanie zasobnika paliwem wystarcza na około 6 dni pracy kotła w zależności od zapotrzebowania na ciepło, temperatury zewnętrznej, wielkości i ocieplenia budynku oraz kaloryczności opału. Kocioł wygodny w obsłudze charakteryzuje się cicha oraz bezawaryjną pracą. Spełnia wymagania w zakresie bezpiecznej obsługi i ochrony środowiska. Wyposażony jest w mechaniczny podajnik paliwa ślimakowy w całości wykonany z żeliwa, który sterowany za pomocą regulatora mikroprocesorowego, reguluje odpowiednie dawki paliwa w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną przy równoczesnym usuwaniu popiołu po spalony paliwie. Kotły małych mocy do 65kW wyposażamy w stały ruszt wodny. Służy on do palenia drewnem w sytuacjach braku prądu, itp.

źródło i zdjęcia: Konstal