Nowości

Odkurzacze uniwersalne WD marki Kärcher

13.01.2016

WD jak WoDa. WD jak W Domu. WD jak Wszystko w Domu! WD jak Wszędzie w Domu!

WD (Wet&Dry) to oznaczenie dobrze znanych i cenionych uniwersalnych domowych odkurzaczy Kärcher MV (Multivac), które jesienią 2015 powróciły do nazewnictwa Kärcher. Zmiana nazewnictwa nie wiąże się ze zmianami konstrukcyjnymi w tych sprawdzonych od lat odkurzaczach, które w pełni zachowują swoje dotychczasowe funkcje i parametry. Jednakże, wraz ze zmianami w logotypie Kärcher i całej Corporate Identity, zmianie nazewnictwa odkurzaczy towarzyszy nowe graficzne opracowanie systematyki WD. Grafika systematyki ma na celu ułatwienie polskiemu odbiorcy odczytania funkcji odkurzacza wprost z ikonek zastosowań i samej nazwy.

WD (Wet&Dry) to oznaczenie dobrze znanych i cenionych uniwersalnych domowych odkurzaczy Kärcher MV

Konsument ma możliwość wyboru urządzenia spośród 5 klas: WD 2, WD 3, WD 4, WD 5, WD 6 w wersjach z gniazdem do elektronarzędzi (w nazwie odkurzacza – oznaczenie P) oraz wersjach Premium (z np. dodatkowymi akcesoriami).

W klasie WD 5-6 odkurzacze dodatkowo zostały wyposażone w system oczyszczania filtra, który umożliwia oczyszczanie filtrów z nano powłoką

Dodatkowo konsument będzie miał wybór specjalistycznych zestawów, powstałych z myślą o konkretnych zastosowaniach:
• Renovation (zestaw remontowy) – do wyboru w klasie WD 5- 6,
• CAR (zestaw samochodowy) – do wyboru w klasie WD 3-4,
• Workshop (zestaw warsztatowy) – klasa WD 3,
• Home (zestaw domowy) – do wyboru w klasie WD 2-3.

Odkurzacze uniwersalne doskonale sprawdzają się w utrzymaniu czystości w domu i jego otoczeniu: podwórku, garażu czy warsztacie majsterkowicza. Niezawodnie zbierają suchy i wilgotny brud jak również wodę na co dzień, w sytuacjach awaryjnych (gdy wyleje pralka) albo podczas remontu.

Odkurzacze uniwersalne doskonale sprawdzają się w utrzymaniu czystości w domu i jego otoczeniu

Odkurzacze uniwersalne charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej w stosunku do generowanej siły ssącej. Stało się to możliwe dzięki zoptymalizowanej konstrukcji tych urządzeń, zastosowaniu nowych silników oraz akcesoriów. Jednocześnie udało się zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, by zagwarantować prawdziwie ekonomiczną eksploatację.
W odkurzaczach w klasie WD 4-6 zastosowano płaskie filtry faliste w kasetach. Jest to opatentowana technologia szybkiego i łatwego wyjmowania filtra bez kontaktu z brudem: wystarczy wysunąć kasetę i wymienić filtr.

W odkurzaczach w klasie WD 4-6 zastosowano płaskie filtry faliste w kasetach

W klasie WD 5-6 odkurzacze dodatkowo zostały wyposażone w system oczyszczania filtra, który umożliwia oczyszczanie filtrów z nano powłoką z zalegającego w nich pyłu i drobinek brudu, mianowicie po trzykrotnym naciśnięciu specjalnego przycisku na obudowie strumień zwrotnego powietrza przedmuchuje filtr przywracając maszynie pełną siłę ssania. Rozwiązanie to nie wymaga demontażu filtra i zapobiega bezpośredniemu kontaktowi z brudem.

źródło i zdjęcia: Kärcher Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.