Nowości

Nowości VENIS z targów Cersaie

07.01.2016

Targi Cersaie w Bolonii we Włoszech to coroczne wydarzenie, w czasie którego poznać można najnowsze trendy w designie, obejrzeć najnowsze kolekcje i aranżacje oraz zainspirować się na cały kolejny rok! Nic dziwnego więc, że targi Cersaie odwiedzane są tak chętnie zarówno przez firmy handlowe jak i przez architektów wnętrz i projektantów z całego świata.

Co nowego tym razem zaprezentował VENIS z hiszpańskiej Porcelanosa Grupo – jeden ze światowych liderów w designie i produkcji płytek ceramicznych?Targi Cersaie w Bolonii we Włoszech to coroczne wydarzenie, w czasie którego poznać można najnowsze trendy w designie

Kolekcje pokazane przez VENIS podzielić można na kilka grup, reprezentujących główne trendy w branży wnętrzarskiej, takie jak wyraźnie zaznaczona struktura (płytki strukturalne i trójwymiarowe, czyli 3D), triumfalny powrót kamienia oraz stale i niezmiennie obecne drewno (płytki drewnopodobne).

Zacznijmy więc od dwóch kolekcji płytek strukturalnych. Belmont to kolekcja płytek ściennych w 6 kolorach imitujących mocno chropowaty, surowy tynk. Płytki Lexington wyglądają jak niezbyt równo i dokładnie zatraty szpachlą tynk. W skład kolekcji wchodzą zarówno płytki ścienne i podłogowe.

Płytki ścienne Fleur występują z kolei tylko w jednym kolorze – zawsze modnym białym. Fleur to nowocześnie wyglądające płytki 3D, z dość głębokimi tłoczeniami płatków kwiatowych lub listków. Uroda płytek uwidacznia się szczególnie przy mocnym oświetleniu, dlatego mogą stanowić doskonały wybór do łazienki. Liz to również motyw kwiatowy, ale w zupełnie innym wydaniu. Na białych płytkach Liz wytłoczony jest delikatny, nieco romantyczny wzór roślinny.Jak co roku, również i teraz VENIS zaprezentował kolejną odsłonę płytek drewnopodobnych

W ostatnim czasie zaobserwować możemy mocny powrót kamienia do głównego nurtu aranżacji wnętrz. Odzwierciedleniem tego trendu są kolekcje VENIS:
Ocean – 3 naturalne kolory płytek ściennych i podłogowych
Sahara – 2 naturalne kolory płytek ściennych i podłogowych, z delikatnymi jaśniejszymi żyłkami, nadającymi kamieniowi lekkości.

Jak co roku, również i teraz VENIS zaprezentował kolejną odsłonę płytek drewnopodobnych, do złudzenia przypominających naturalne drewno. Tym razem jest to kolekcja Rotterdam z deskami o długości aż 120 cm.
Wszystkie kolekcje już wkrótce dostępne będą w salonach sprzedaży GALERIE VENIS w Warszawie: http://www.galerievenis.com.pl/salony/

Zapraszamy do odwiedzenia nas!

źródło i zdjęcia: GALERIE VENIS