Nowości

Loba-Wakol oferuje bezprzesuwne klejenie parkietu klejami na bazie MS-polimerów

21.12.2015

Oferując WAKOL MS 290 Klej do parkietu firma Wakol wprowadza na rynek pierwszy klej na bazie MS-polimerów, który zgodnie z normą DIN EN 14293 zaliczany jest do grupy "twardych klejów do parkietu".

Klej spełnia ponadto w pełnym zakresie wymagania wcześniejszej normy DIN 281, która dotyczyła wytrzymałości. WAKOL MS 290 Klej do parkietu to połączenie wytrzymałości 2-składnikiwego kleju poliuretanowego z łatwością stosowania 1-składnikowego kleju na bazie MS-polimerów. Ze względu na dużą wytrzymałość wewnętrzną system ten zapewnia największe dostępne zabezpiecznie przed powstawaniem rys konturowych.

WAKOL MS 290 Klej do parkietu może być stosowany do klejenia w technologii MS wszystkich rodzajów parkietu i gatunków drewna, jak też płasko przylegających okładzin z korka naturalnego i korkowego parkietu prefabrykowanego. Zaletą kleju jest nie tylko bardzo dobra struktura ryflowania, ale również długi czas układania i łatwość usunięcia z lakierowanej powierzchni. Ze względu na szybki wzrost wytrzymałości, już po upływie 24 godzin można przystąpić do kolejnego etapu prac, szlifowania.

Klej nie zawiera substancji zmiękczających, dzięki temu wykluczone jest, w wyniku migracji składników kleju, negatywne oddziaływanie z lakierami nawierzchniowymi.

WAKOL MS 290 Klej do parkietu dostarczany jest w praktycznym wiadrze z tworzywa sztucznego. Aluminiowa folia zgrzana szczelnie z krawędzią opakowania zapewnia długi czas magazynowania wynoszący 12 miesięcy.

WAKOL MS 290 Klej do parkietu zaklasyfikowany jest oczywiście do najlepszej klasy emisji z kodem EC1 PLUS R.

Pozostałe informacje o produkcie można uzyskać będąc nawet na budowie, skanując kod QR (kwadratowy kod kreskowy) znajdujący się na etykiecie.

źródło i zdjęcia: Loba-Wakol

Firma powiązana:

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 436 24 20
www.loba-wakol.pl
biuro@loba-wakol.pl

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.