Nowości

Oświetlenie do sypialni VIBIA... czyli jak światło kreuje atmosferę

10.12.2015

Nie ma w domowej przestrzeni wnętrza, którego oświetlenie byłoby większym wyzwaniem! Sypialnia to pokój, w którym spędzamy prawdopodobnie większą część życia. I miejsce, którego klimat dzięki lampom można całkowicie zmienić, zależnie od pory dnia i naszej fantazji lub potrzeb.

VIBIA ma dla nas szereg propozycji, które potrafią odpowiedzieć na to wyzwanie i spełnić oczekiwania, jakie stawiamy wyjatkowo intymnej i nie dla każdego dostępnej przestrzeni: naszej sypialni.

Projektanci VIBIA pomyśleli, by każdą z proponowanych kolekcji lamp łatwo było dopasować do stylu życia, jaki prowadzimy.

Lampki ścienne, mocowane nad wezgłowiem, najlepiej służą, jeśli lubimy czytać w łóżku – ale potrafią też tworzyć intymną, pełną ciepła atmosferę.

Lampy wiszące będą doskonałym źródłem światła, obejmującym całe pomieszczenie, ale równie dobrze mogą stanowić największą ozdobę sypialni.

Lampy podłogowe wykreują nastrój przytulności i bezpieczeństwa, świetnie też można nimi zagospodarować kąt pokoju, którego urodę chcemy podkreślić.

Sypialnia, wnętrze zwykle niezamieszkałe w godzinach pracy, gdy oświetla je światło dzienne, z nastaniem ciemności potrafi zmienić wygląd jak kameleon...

Staje się przesionkem do świata naszej nieświadomości, miejscem poświęconym najmniej poznanej i najmniej zrozumiałej ludzkiej aktywności: snom.

W kolekcji lamp SUITE designerów Jordi Vilardell i Meritxell Vidal instalacja świetlna, meble i akcesoria połączone zostały w całość z oświetleniem LED

W kolekcji lamp SUITE designerów Jordi Vilardell i Meritxell Vidal instalacja świetlna, meble i akcesoria połączone zostały w całość z oświetleniem LED.

Kombinacja kinkietów przy wezgłowiu z lampką, którą można ustawiać pod kątem, półka ścienną ze zintegrowanym oświetleniem do czytania lub z czysto ozdobnymi lampkami nocnymi tworzą kolekcję mebli multifunkcyjnych. Taki zestaw w sypialni jest równie praktyczny, jak dekoracyjny.

Suite: multifunkcyjna półka ścienna zintegrowana z oświetleniem

Gniazdo USB do ładowania telefonów komórkowych, małe lampki LED oraz lampka do czytania z ruchomym kloszem: oto multifunkcyjna półka ścienna Suite, zintegrowana z oświetleniem.

Suite: multifunkcyjna półka ścienna zintegrowana z oświetleniem.

Lampki ścienne ALPHA również mogą być używane i do czytania, i do atrakcyjnego oświetlenia sypialni. Studio projektowe Ramos & Bassols nadało im formę niedużych (bok ma 12 cm) sześcianów, połączonych z technologią LED. Lampki dają się nachylać pod kątem 75 stopni i obracać o 360 stopni, dzięki czemu są idealnym źródłem światła nie tylko do czytania.

Kolekcja lamp Warm to lampki nocne, stojące i wiszące w kilku kolorach – wszystkie sprawdzą się w sypialni

Lampki ścienne Alpha: doskonałe do oświetlenia sypialni oraz do czytania.

Kolekcję lamp WARM również zaprojektowało dla VIBIA studio Ramos & Bassols. Tym razem chodziło o stworzenie atmosfery przytulności i ciepła. Projekt nawiązuje do klasycznego kształtu klosza lampy stołowej – ale znaną formę zinterpretowano na nowo i wykonano we współczesnej technologii. Klosz został osadzony na delikatnej nóżce, wspartej na szerokiej, okrągłej podstawie.

Kolekcja lamp Warm to lampki nocne, stojące i wiszące w kilku kolorach – wszystkie sprawdzą się w sypialni.

I.CONO to lampa interpretująca na nowo doskonale znany kształt klasycznej lampki nocnej, ale wyprodukowana z użyciem najnowszych know-how.

I.CONO to lampa interpretująca na nowo doskonale znany kształt klasycznej lampki nocnej

Designer Lievore Altherr Molina stworzył kolekcję lamp stojących, stołowych i ściennych. I.CONO przyciąga wzrok kloszem w kształcie smukłego stożka i snopem miękkiego światła, który można precyzyjnie skierować w żądane miejsce.

Kinkiet I.Cone i zakres ruchu jego klosza

Tradycyjna, półprzejrzysta forma klasycznej lampki nocnej została zamknięta w przejrzystym słoju z borokrzemowego szkła

Lampki JOIN designera Jordi Vilardel to nowoczesna, awangardowa propozycja. Tradycyjna, półprzejrzysta forma klasycznej lampki nocnej została zamknięta w przejrzystym słoju z borokrzemowego szkła – jakby ktoś chciał ochronić i zatrzymać blask i ciepło, by można było bez końca je kontemplować i podziwiać.

źródło i zdjęcia: INTERIUM