Nowości

Złota klamka – królewskie rozwiązanie firmy Normstahl

03.10.2011

Otwierając i zamykając garażowe wrota, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na funkcjonalność klamek, ale także ich wygląd. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi unikalny produkt – złota klamka firmy Normstahl.

Złoty medal za funkcjonalność

Złota klamka firmy Normstahl, producenta bram garażowych, to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nowoczesny styl. Klamka zdobi każdą bramę, a przy tym jest niezwykle funkcjonalna - pozwala łatwo odryglować zamek oraz pełni rolę uchwytu ułatwiającego otwieranie bramy. Do najważniejszych atutów klamki należy także: odporność na zadrapania i zniszczenia oraz działanie zgodnie z kierunkiem ruchu bramy. To, co jednak wyróżnia złotą klamkę firmy Normstahl, to przede wszystkim tworzywo, z którego jest wykonana. Z kolei długotrwały proces tworzenia klamki jest gwarancją prawidłowego jej funkcjonowania.

Nowoczesna technologia produkcji

Złota klamka firmy Normstahl powstaje z odlewu cynkowo-magnezowego, który po wyschnięciu, ulega wstępnemu szlifowaniu i zanurzeniu w cynie. Warto dodać, że cyna należy do metali najdawniej użytkowanych, a jej stopy znane już były w Chinach 5000 lat p.n.e. Od wieków przedmioty wykonane z cyny wyróżniają się ładną fakturą oraz niebanalnymi walorami dekoracyjnymi. Po zanurzeniu w cynie, złota klamka firmy Normstahl zostaje poddana ponownemu, dokładnemu już szlifowaniu. Obróbka wykończeniowa powierzchni pozwala uzyskać klamce odpowiedni kształt oraz niską chropowatość. W trakcie szlifowania materiał staje się płaski i niezwykle gładki.

Przygotowanie do pozłacania

Firma Normstahl, wprowadzając do swojej oferty złotą klamkę, zadbała, by produkt spełniał wszystkie wymagania bezpieczeństwa, a także poprawiał komfort otwierania bramy. Dlatego też, wykonanie klamki jest procesem długotrwałym, wymagającym dużego nakładu pracy. Dokładnie wyszlifowana klamka jest pokrywana rodem. Zbieg ten ma przygotować klamkę do uzyskania tytułu królewskiego. Uzyskując przyczepność do złota, produkt firmy Normstahl nabiera srebrzystego koloru. Polerowanie ręczne nadaje klamce estetycznego wyglądu. Na zakończenie, gładka i połyskliwa klamka zostaje poddana ostatniemu etapowi – pozłacaniu 14-karatowym złotem.

Złoty design

Złoty odcień produktu firmy Normstahl przywodzi na myśl czasy królewskiego dworu. Obecnie modne jest czerpanie z wzorców minionych epok oraz łączenie czasów świetności ze współczesną elegancją. Złota klamka firmy Normstahl doskonale wpisuje się w modny trend bycia ponadczasowym. Urozmaica wnętrze domu oraz poprawia wygląd bram. Łącząc w sobie designerski wygląd i funkcjonalność, urozmaici każdy garaż, nadając mu stylowości i klasy samej w sobie.

Klamka pozłacana firmy Normstahl wymaga dopłaty 549 zł netto do ceny klamki standardowej.

Źródło: Normstahl

Więcej

Firma powiązana:

Normstahl Entrematic

Telefon 22 781 80 46, 801 15 65 60
www.normstahl.pl
info@normstahl.com.pl

Normstahl Entrematic