Nowości

Zaprawa klejowa Sopro No.1 – ponadczasowa ikona jakości

08.12.2015

Montaż eleganckiej mozaiki w łazience czy wielkoformatowych gresów na tarasie wymaga od wykonawcy fachowego przygotowania podłoża, a także zastosowania wysokiej jakości rozwiązań chemii budowlanej – to od tych czynników w głównej mierze zależy bowiem wieloletnia trwałość układanych nawierzchni.

Wybierając sprawdzone produkty unikniesz kosztownego i czasochłonnego remontu. Będziesz mógł tym samym cieszyć się wykonanymi z płytek ceramicznych powierzchniami przez wiele lat. Aby zapewnić spokój zarówno inwestorowi, jak i profesjonalnemu wykonawcy, Sopro Polska już od blisko 20 lat proponuje najwyższej klasy, sprawdzoną na europejskim rynku, wysokoelastyczną zaprawę – Sopro No.1.

No.1 - Synonim wydajnościWybierając sprawdzone produkty unikniesz kosztownego i czasochłonnego remontu

Zaprawa klejowa Sopro No.1, w kręgu fachowców znana też jako "czarna jedynka", to prawdziwy prekursor w dziedzinie klejów wysokoelastycznych, przez lata wyznaczający najwyższe standardy w zakresie produktów chemii budowlanej i realizujący myśl "liczy się wydajność i jakość". Precyzyjnie dobrany unikalny skład z dodatkiem najlepszych komponentów pozwala znacząco zwiększyć objętość kleju – po zmieszaniu z wodą, współczynnik zużycia zaprawy wynosi około 1,1 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy. Oznacza to, że przy pomocy worka 25 kg można przykleić blisko 35% więcej okładziny w porównaniu do standardowych zapraw klejowych!

No.1 - Zaprawa do zadań specjalnych

Obok wysokiej wydajności, klej spełnia ponadto podwyższone wymagania techniczne. Klasyfikacja C2 TE S1 według normy PN-EN 12004, oznacza, iż zaprawa posiada wysoką przyczepność i elastyczność. Ponadto, dzięki zawartości specjalnych włókien z tworzywa sztucznego, zaprawa stanowi niezawodne rozwiązanie w najbardziej wymagających i najtrudniejszych warunkach – m.in. podczas mocowania wielkoformatowych gresów czy drobnej mozaiki, w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, na balkonach, tarasach i elewacjach, a także w intensywnie eksploatowanych obiektach przemysłowych. Klej zapewnia trwałe połączenie okładziny, także na podłożach krytycznych (podłogach drewnianych, podłożach mieszanych, ogrzewanych podłogach i ścianach itp.), gwarantując bardzo wysoką trwałość łącza.

No.1 - Wszechstronny wielozadaniowiec

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom inwestorów i fachowych wykonawców, popularna "Jedynka" występuje w trzech różnych wariantach:

  • Sopro No.1 (400) – bardzo wydajna, cementowa, wysokoelastyczna, modyfikowana tworzywami sztucznymi zaprawa cienkowarstwowa do układania i mocowania okładzin ceramicznych podłogowych i ściennych oraz niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych;
  • Sopro No.1 (404) – szybkowiążąca, elastyczna zaprawa klejowa wzbogacona tworzywem sztucznym, do mocowania okładzin ceramicznych oraz płytek i płyt z konglomeratów wszędzie tam gdzie istotny jest szybki czas użytkowania okładziny
  • Sopro No.1 (996) – biała, wysokoelastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa wzbogacona tworzywem sztucznym, do mocowania i układania okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego. Doskonała do mozaiki szklanej.

Dzięki bardzo wysokim walorom technicznym i parametrom roboczym, w tym szybkiemu przyrostowi wytrzymałości, wysokiej przyczepności kontaktowej, niskiej spływalności oraz odporności na cykliczne zamarzanie i rozmarzanie, "Jedynka"
już od blisko 20 lat wyznacza standardy jakości w dziedzinie wysokoelastycznych zapraw klejowych, czego dowodem są tysiące zrealizowanych w całej Europie inwestycji.

Porada eksperta:

-"Zaprawę klejową Sopro No.1 rekomendujemy szczególnie do płyt wielkoformatowych, których montaż wymaga od fachowcy doświadczenia, a od zaprawy – wysokich parametrów roboczych. Wszystkie okładziny wielkoformatowe wymagają klejenia techniką "pełnego przylegania" kleju do podłoża i spodu okładziny. Oznacza to, że na spodnią stronę płyty nanosimy cienką warstwę kontaktową zaprawy klejowej i tak przygotowaną płytę układamy na warstwie grzebieniowej kleju wykonanej na podłożu. Użycie wysokiej jakości zaprawy klejowej przy zalecanej metodzie klejenia minimalizuje ryzyko powstawania pustek powietrznych pod okładziną, które podczas użytkowania prowadzą do uszkodzeń okładziny, pojawieniu się pod jej powierzchnią szkodliwych dla zdrowia grzybów i drobnoustrojów oraz wykwitów". - rekomenduje Piotr Sokulski, Senior Product Analyse Manager Sopro Polska.

źródło i zdjęcia: Sopro Polska

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska