Nowości

Röben stawia na włoskie inspiracje

30.09.2011

Dachówka Piemont trentino to kolejna nowość marki Röben, kojarząca się z Bella Italia. Wyróżnia ją ciekawy nowoczesny kształt i wyrazisty kolor – wszystko to, co najlepsze we włoskim designie.

Po dachówce ceramicznej MONZAplus trentino, którą firma Röben zaprezentowała w 2010 roku, także nazwy najnowszych produktów tej firmy nawiązują do włoskich określeń geograficznych. I to nie przez przypadek. Włochy znane są przede wszystkim z piękna krajobrazów oraz swojej wielkiej historii, o czym przypominają obecnie zabytki najwyższej klasy.

Podobne wartości są ważne dla firmy Röben, która stawia na estetykę swoich produktów, ich jakość oraz długowieczność. W te zasady wpisuje się doskonale najnowsza dachówka Piemont trentino angobowana. Ma ona niepowtarzalną estetykę, dzięki głębokiemu, wysmakowanemu kolorowi czerwonego wina.

Angoba zapewnia trwałość koloru i minimalizuje ryzyko porastania mchem. Z kolei za długowieczność odpowiedzialna jest glina najwyższej jakości, z której produkowana jest dachówka. Dzięki temu pokrycie jest wytrzymałe i odporne na złamanie, a także na działanie czynników atmosferycznych. Bardzo istotna jest przy tym mrozoodporność dachówek Piemont trentino, które wytrzymają wiele cykli zamrażania i rozmarzania.

Źródło: Röben

Więcej