Nowości

Płyty LivingBoard od firmy Pfleiderer - zielone rozwiązanie

27.11.2015

Ekologia - dbałość o środowisko i życie z nim w zgodzie - mają dla nas coraz większe znaczenie. Dlatego budując i remontując nasze mieszkania i domy sięgamy po materiały sprawdzone i przyjazne - zarówno nam, jak i naturze. Wyborem przyszłości są płyty drewnopochodne Livingboard Pfleiderer, które produkowane są bez użycia formaldehydu, z drewna pochodzącego z obszarów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną.

Stres, ciągły pośpiech, wysoko przetworzone jedzenie i kontakt ze szkodliwą chemią - współczesny świat dostarcza nam wielu elementów, które w negatywny sposób wpływają na nasze zdrowie. By przeciwdziałać ich szkodliwemu działaniu, szukamy rozwiązań przyjaznych nam i środowisku. Chcemy otaczać się produktami naturalnymi, które pozwolą nam żyć w harmonii z otaczającą nas przyrodą. Ma to szczególne znaczenie w przypadku miejsc i rzeczy nam najbliższych - naszych mieszkań i domów. Podczas ich budowy i wykończenia warto zdecydować się na produkty, które zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort. Takim elementem są dedykowane "zielonemu budownictwu" płyty budowlane LivingBoard proponowane przez Pfleiderer.Płyta ta została wykonana w 90% z drewna świerkowego

LivingBoard to połączenie innowacyjnej technologii i właściwości ekologicznych. Płyta ta została wykonana w 90% z drewna świerkowego, charakteryzującego się naturalnie niską emisją związków lotnych, przy użyciu wolnego od formaldehydu kleju PU. Zawartość formaldehydu w tej płycie jest niższa o 70% w stosunku do płyty klasy E1 uznawanych za przyjazne ludziom i środowisku! Dzięki temu, LivingBoard spełnia wszelkie wymagania stawiane zarówno wobec nowoczesnej płyty budowlanej wysokiej jakości, jak i wobec ekologicznego materiału rekomendowanego do zapewnienia zdrowego mieszkania. Wykorzystywane do jej produkcji drewno - produkty uboczne z tartaków i drewno z trzebieży - pochodzi z obszarów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną, co potwierdzają certyfikaty FSC lub PEFC. 

Szereg zalet

Obok proekologicznych rozwiązań LivingBoard, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na zginanie we wszystkich kierunkach i zapewnia dobrą izolację akustyczną. Posiada jednakowe właściwości wzdłuż i w poprzek, co przekłada się na optymalne wykorzystanie materiału. Zapewnia wysoką odporność na działanie wilgoci - pęcznieje widocznie mniej niż standardowa płyta OSB - o ok. 33%. Jak pokazują badania, dzięki zastosowaniu specjalnych połączeń PU LivingBoard jest też odporna na rozwój pleśni.

Wykorzystywana jest przy tworzeniu wewnętrznego i zewnętrznego poszycia dachu

Niezwykle istotne jest również to, że płyta ta ma niską szybkość wypalania, która zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów. Możliwe jest to dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej. 

Wiele zastosowań

Płyta LivingBoard dostępna jest w różnych klasach jakości i wielu opcjach (m.in. z frezami pióro-wpust - nawet w opcji czterostronnego pióro-wpustu; z mikrowiórem do zastosowań w warunkach wilgotnych; z powierzchnią ochronną Face Contiprotect, chroniącą przed deszczem na otwartych robotach budowlanych), co pozwala dopasować ją do konkretnych funkcji. Zastosowanie znajduje zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych - szkołach, biurach, hotelach...
Wykorzystywana jest przy tworzeniu wewnętrznego i zewnętrznego poszycia dachu, jako obudowa stropów i ścian, a także konstrukcje podłogowe. Dzięki gładkiej powierzchni świetnie nadaje się pod wykończenie wnętrz oraz oklejania folią czy laminatami HPL. To idealny wybór w przypadku zabudowy wnętrz i prac wykończeniowych.

źródło i zdjęcia: Pfleiderer