Nowości

Zdalny nadzór nad pracą kotłowni – sterowanie i diagnostyka dzięki De Dietrich Project Control

23.11.2015

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakim są systemy zdalnego nadzoru, każdy właściciel urządzenia grzewczego może na odległość sterować ogrzewaniem. Gwarantuje to nie tylko wygodę, ale też realne oszczędności. W przypadku kotłowni komercyjnych, w których działa jednocześnie wiele urządzeń, korzyści z zastosowania systemu zdalnego nadzoru są jeszcze większe. Zdalny nadzór pozwala także na ciągłą diagnostykę pracy kotłów i w razie awarii zapewnia bezpieczeństwo.

Firma De Dietrich wprowadziła do swojej oferty system regulacji pracy kotłowni – De Dietrich Project Control. Jest to bardziej zaawansowana wersja systemu dla użytkowników domowych (De Dietrich Home Control) przeznaczona dla kotłowni komercyjnych.

Funkcje i korzyści

System De Dietrich Project Control, tak jak większość tego typu systemów, składa się z modułu podłączanego do kotła oraz aplikacji pozwalającej na monitoring za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera. Obsługa odbywa się za pomocą Systemu Monitoringu Odległych Kotłowni (smok.co). Za pomocą aplikacji można odczytywać wartość temperatury, dowolnie zmieniać żądaną temperaturę czy programować harmonogram jej ustawień, również cyklicznie, a także dokonać wyboru obiegu c.o.

Jest to bardziej zaawansowana wersja systemu dla użytkowników domowych (De Dietrich Home Control) przeznaczona dla kotłowni komercyjnych

Szczególnie warta uwagi jest możliwość jednorazowej lub cyklicznej zmiany ustawień poszczególnych parametrów – na przykład obniżenie temperatury w święta lub weekendy w przypadku budynków użyteczności publicznej, co przynosi duże oszczędności.

DDPC to także analiza błędów online, raportowanie błędów przez SMS i specjalną aplikację alarmową. Umożliwia nieprzerwaną diagnostykę służbom serwisowym kotłowni, węzłów cieplnych oraz innych systemów cieplnych, posiada stałą interakcję z serwerem danych firmy serwisowej. Takie rozwiązanie znacząco podnosi bezpieczeństwo pracy kotłowni, a co za tym idzie ogrzewanych przez nią budynków.

System gromadzi także dane dla potrzeb bilansu energetycznego i daje dostęp do archiwów w formie czytelnych wykresów.

Algorytm wykrywania zbędnych stref czasowych oraz analiza statystyczna błędów urządzeń pozwalają na oszczędności kosztów ogrzewania nawet do 20%.

Jak działa DDPC?

DDPC wykorzystuje moduł GSM do łączenia z Internetem. Wymaga on instalacji karty SIM dowolnego operatora z dostępną usługą Internet. Ważne jest, aby kod PIN karty był ustawiony na 1111 lub usunięty. Oczywiście w pomieszczeniu w którym montowany jest moduł DDPC musi być dostępność sieci i sygnału GSM danego operatora – inaczej moduł nie będzie działał.

De Dietrich Project Control pozwala na sterowanie kotłami do monitoringu i sterowanie kotłami inwestycyjnymi marki De Dietrich: MCA PRO, C 230/330/630 oraz GT 330/430/530/630. Aplikacja obsługuje regulatory Diematic 3, Diematic M3 i iSystem.

źródło i zdjęcie: De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.