Nowości

Somfy wprowadza na rynek nowe produkty w technologii io-homecontrol®

10.11.2015

Somfy, światowy lider w produkcji automatyki do domów wprowadził do swojej oferty sprzedażowej kolejne produkty, które we współpracy z systemem domu inteligentnego TaHoma® pozwolą jeszcze dokładniej kontrolować wydatki na energię i ogrzewanie w naszych domach.

Do sprzedaży trafiły nowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne marki Somfy, działające w oparciu o technologię io-homecontrol®. Teraz ich użytkownicy będą mieli możliwość szczegółowego i rzeczywistego sprawdzenia, czy np. polecenie włączenia lub wyłączenia światła czy też ogrzewania rzeczywiście zostało wykonane poprawnie i czy nie napotkało ono na jakieś przeszkody.Do sprzedaży trafiły nowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne marki Somfy, działające w oparciu o technologię io-homecontrol®Dotychczasowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne, które były podpięte pod TaHomę®, takiej funkcji informacji zwrotnej nie posiadały - pracowały w starszej technologii radiowej - RTS.

- "Io—homecontrol® to technologia, na którą chcemy stawiać znacznie szerzej. Daje ona bowiem znacznie większe możliwości.
Dzięki niej użytkownicy TaHomy® mają większą kontrolę w zarządzaniu oświetleniem, energią, ogrzewaniem czy ochroną domu lub mieszkania".
- mówi Tomasz Koziarek, ekspert firmy Somfy. Przypomina jednocześnie, że urządzenia, które Somfy wypuszcza na rynek są kolejnymi pracującymi w tej technologii w ramach systemu domu inteligentnego. Wykorzystywana jest ona już m.in. w sterowaniu roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz bramami garażowymi i wjazdowymi.

 

Do gamy produktów w technologii io-homecontrol® dołączyły:

Termostaty - dzięki wyposażeniu ich w technologię io-homecontrol® użytkownicy systemu domu inteligentnego zyskali pełną kontrolę nad temperaturą w domu lub mieszkaniu.Nowy termostat w porównaniu do swojej starszej wersji ma również panel dotykowy, dzięki czemu jest jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny w użytkowaniu Na bieżąco - za pomocą aplikacji w smartfonie - mogą zmieniać tryb ogrzewania: od pełnego, gdy są w miejscu zamieszkania, po ekonomiczny i ochrony przed zamarzaniem, gdy np. wyjeżdżają na dłużej. Uzyskują przy tym pełną informację zwrotną o wykonanym poleceniu. Nowy termostat w porównaniu do swojej starszej wersji ma również panel dotykowy, dzięki czemu jest jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny w użytkowaniu.

Odbiorniki do sterowania oświetleniem - do sprzedaży trafiły dwa typy tego rodzaju urządzeń. Pierwszy z odbiorników posiada prostą funkcję ON/OFF, drugi - pozwala zmieniać także natężenie światła. Te miniaturowe urządzenia można montować pod zwykłym przełącznikiem światła lub bezpośrednio w lampie, którą chcemy sterować. Dzięki technologii io-homecontrol® po wykonaniu polecenia wyłączenia lub włączenia światła użytkownicy dostaną pełną informację zwrotną, czy polecenie zostało wykonane skutecznie.

Gniazdka elektryczne - również wprowadzono na rynek dwie wersje tego typu urządzenia w technologii io-homecontrol®: jedno występuje z prostą funkcją ON/OFF, druga z funkcją możliwości zmienienia natężenia światła, np. gdy podłączymy do niego lampkę nocną.Dzięki posiadanej dwukierunkowości użytkownik dostanie pełną informację, czy podpięte do niego urządzenie na pewno zostało wyłączone lub włączoneW porównaniu z poprzednią wersją gniazdka są one mniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Dzięki posiadanej dwukierunkowości użytkownik dostanie pełną informację, czy podpięte do niego urządzenie na pewno zostało wyłączone lub włączone.

źródło i zdjęcia: Somfy

Firma powiązana:

Somfy

Telefon 22 509 53 00
www.somfy.pl
biuro@somfy.pl

Somfy