Nowości

Akcesoria do drzwi całoszklanych w ofercie Novet

06.11.2015

Akcesoria do drzwi całoszklanych obejmują między innymi: zamki, zawiasy, uchwyty, zamknięcia przeciwpaniczne, klamki, zestawy montażowe, uszczelki opadające i wiele innych wysokiej jakości produktów i urządzeń stanowiących istotny element wyposażenia drzwi.

 

Zamki do drzwi całoszklanych

Spośród zamków do drzwi całoszklanych, można wyróżnić modele przeznaczone do zastosowania w drzwiach rozwiernych (Belweder GTS 10/40, Belweder Magnetic GTS 10/40, Belweder GTS 65, Belweder BTS-02) oraz w drzwiach przesuwnych (Belweder 6903/6903-Z).

Zamki mechaniczne Belweder GTS 10/40 oraz magnetyczne Belweder Magnetic GTS 10/40 posiadają cichy zaczep oraz rozety do klamki z prowadzeniem 16 + 18 mm. Wysoką trwałość i atrakcyjny wygląd zapewnia im przykręcana obudowa wykonana ze stali nierdzewnej matowej lub aluminium. Co ważne na zamki udzielana jest pięcioletnia gwarancja. Każdy z modeli dostępny jest w wersji z otworem na wkładkę bębenkową, klucz lub samą klamkę. Dodatkowo do zamków dedykowane są przeciwkasety do skrzydła biernego i rękojeści U-form / L-form.

Do ryglowania drzwi całoszklanych o grubości tafli 8/10 mm można zastosować również zamki obiektowe Belweder GTS 65. Są one dostępne w wersji z otworem na wkładkę bębenkową lub bez. Dodatkowo posiadają dwuczęściowy otwór na trzpień klamki z systemem klinującym, który zapobiega poluzowaniu rękojeści, nawet w przypadku częstego intensywnego użytkowania klamki. To czyni zamki Belweder GTS 65 odpowiednimi do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej. Solidna obudowa ze stali nierdzewnej lub aluminium zapewnia z kolei ich wysoką wytrzymałość. Na dodatkowe zamówienie można również zaopatrzyć się w klamki U-form i L-form, które zostały sklasyfikowane w 4 klasie kategorii użytkowania oraz przeciwkasety do skrzydła biernego. Same zamki objęte są pięcioletnią gwarancją.

Belweder BTS-02 to zamek podłogowy do drzwi całoszklanych, który został wyposażony we wkładkę bębenkową. W komplecie wraz z zamkiem dostarczanych jest pięć kluczy. Wytrzymała obudowa wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia wysoką trwałość. Z kolei atrakcyjna stylistyka zamka zapewnia ciekawy efekt wizualny w nowoczesnych wnętrzach.

Do drzwi całoszklanych dedykowane są również zamki hakowe na wkładkę bębenkową, z uchwytem (Belweder 6903-Z) lub bez (Belweder 6903). Obudowa obu zamków wykonana została z mosiądzu i jest dostępna w wykończeniu w kolorze stali nierdzewnej matowej. Dodatkowo producent udziela na nie pięcioletniej gwarancji. Do zamków hakowych można dokupić przeciwkasety do skrzydła biernego, które pełnią funkcję zaczepu oraz wykonaną ze stali nierdzewnej blachę zaczepową.

Zawiasy do drzwi całoszklanych

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia drzwi całoszklanych są zawiasy, które pozwalają szybko i wygodnie zamontować taflę szklaną oraz odpowiadają za cichą i bezpieczną pracę skrzydła drzwiowego.

Do drzwi całoszklanych dedykowane są zawiasy dwuczęściowe (Belweder GTB 10-2 / Belweder GTB 20-2), trzyczęściowe (Belweder GTB 10-3 / Belweder GTB 20-3 / Belweder GTB 80 / Belweder GTB 85) i zawiasy wahadłowe (Belweder BTB 003 / Belweder BTB 004 / Belweder BTB 005 / Belweder BTB 006).

Dwuczęściowe zawiasy Belweder GTB 10-2 i Belweder GTB 20-2 są dedykowane do montażu tafli szklanej o grubości 8/10 mm, szerokości 865 mm i wadze do 45 kg. Dzięki ich zastosowaniu można osadzić skrzydło w ościeżnicy drewnianej lub metalowej.

Do montażu nieco większej i cięższej tafli, której szerokość wynosi 1000 mm, a całkowita waga nie przekracza 55 kg, należy użyć trzyczęściowych zawiasów Belweder GTB 10-3 lub Belweder GTB 20-3.

W przypadku konieczności zamontowania drzwi całoszklanych, których waga wynosi 80 kg, warto zastosować trzyczęściowe zawiasy Belweder GTB 80 lub Belweder GTB 85.

Ciekawym rozwiązaniem są zawiasy wahadłowe (Belweder BTB 003 / Belweder BTB 004 / Belweder BTB 005 / Belweder BTB 006) oferujące pneumatyczne lub sprężynowe wspomaganie podczas otwierania i zamykania drzwi oraz umożliwiające przytrzymanie otwarcia dla kąta 90º. Są one dedykowane do tafli szklanych o grubości 8/10/12 mm, szerokości 915 mm i maksymalnej wadze do 60 kg.

Klamki, gałki i uchwyty do drzwi całoszklanych

Wygodne otwieranie i zamykanie drzwi całoszklanych ułatwiają liczne modele klamek, gałek i uchwytów. Są one dostępne w różnych wykończeniach i wersjach. Dzięki temu ich dopasowanie do stylistyki otoczenia, nie stanowi żadnego problemu.

Spośród szerokiej gamy uchwytów, dostępne są wersje z prześwitem lub bez.

Dodatkowo uchwyty mogą występować razem z zamkiem lub wkładką bębenkową. Umożliwiają wówczas wygodne ryglowanie skrzydła drzwi przy użyciu klucza od zewnątrz. Zaryglowane drzwi można zawsze łatwo odblokować i otworzyć od środka pomieszczenia za pomocą gałki.

Uszczelki opadające do drzwi całoszklanych

Decydując się na montaż drzwi całoszklanych, warto pomyśleć także o ich prawidłowym uszczelnieniu. W tym celu należy zaopatrzyć się w samoprzylepne uszczelki opadające, które tworzą barierę zapobiegającą przedostawaniu się pyłu, powietrza i hałasu. Tym sposobem zaoszczędzimy na ogrzewaniu, a także zyskamy większy komfort przebywając wewnątrz pomieszczenia z dobrą izolacją.

Modele Glass i Glass Brush można zamontować na szkle o dowolnej grubości. Z kolei uszczelki Glass Bottom oraz Glass Bottom Slide są dedykowane do montażu na dolnej krawędzi tafli szklanej o grubości 10/12 mm. Każda z uszczelek dostępna jest w kilku długościach, co ułatwia jej dopasowanie do wybranych drzwi. Dodatkowo wysoką wytrzymałość modeli Glass, Glass Bottom i Glass Bottom Slide potwierdza przeprowadzony test 200 000 cykli pracy.

Pozostałe akcesoria do drzwi całoszklanych

Spośród pozostałych akcesoriów dedykowanych do drzwi całoszklanych warto wyróżnić: zamknięcie przeciwpaniczne Idea Base Inox, zestaw montażowy Belvedere oraz klamkę Trim.Spośród pozostałych akcesoriów dedykowanych do drzwi całoszklanych warto wyróżnić: zamknięcie przeciwpaniczne Idea Base Inox, zestaw montażowy Belvedere oraz klamkę Trim

źródło i zdjęcia: NOVET

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet