Nowości

Pasywna czujka podczerwieni PIR średniego zasięgu firmy Optex

29.10.2015

Seria FMX to wewnętrzne pasywne czujki podczerwieni o wysokiej skuteczności działania dedykowane do wymagających zastosowań mieszkaniowych oraz komercyjnych.

Zasięg detekcji 15 x 15 metrów oraz wysokość montażu do 3m doskonale sprawdza się w takich zastosowaniach. Nowe wtyczki PEU dedykowanych rezystorów końca linii (EOL) ułatwiają podłączenie do centrali alarmowej za pomocą linii parametryzowanej. Seria CDX została skonstruowana z myślą o europejskich normach EN50131 - Grade 2. Doskonałe parametry optyczne uzupełnia cyfrowy algorytm detekcji CORE, dzięki czemu czujki są jeszcze bardziej odporne na fałszywe alarmy.

Podwójny filtr pzeciwzakłóceniowy (FMX-DST) zapewnia odporność na silne oświetlenie oraz zakłócenia elektromagnetyczne (nowa norma EN 50130-4:2014 rozszerza zakres kompatybilności elektromagnetycznej do 2,7 GHz). Obudowę wykonano w wysokoudarowego polistyrenu, który jest odporny na odbarwianie pod wpływem promieniowania UV. Płytę sterowania można zamieniać pomiędzy czujkami różnych typów, co ułatwia dopasowanie do wymagań użytkowników.

źródło i zdjęcia: OPTEX

Firma powiązana:

Optex Security Sp. z o.o.

Telefon 22 598 06 60
www.optex.com.pl
optex@optex.com.pl

Optex Security Sp. z o.o.