Nowości

Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe. Bambusowe deski teraz także olejowane

07.09.2011

Deski pokryte olejem utwardzanym promieniami UV to nowość wprowadzona przez firmę Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe. Proces olejowania, który wykorzystuje utwardzanie promieniami UV sprawia, że właściwości deski bambusowej olejowanej przypominają te, które charakteryzują podłogę lakierowaną.

Deski drewniane mogą być pokrywane dwoma rodzajami oleju – naturalnym i olejem UV, czyli utwardzonym promieniowaniem UV.

Deski pokryte naturalnym olejem są bardzo ekologiczne i estetyczne ale mają otwarte pory. Oznacza to, ze podłoga jest chłonna, mimo, że olej jako powłoka stanowi barierę, niemniej kolorowe płyny (kawa, sok, piwo), które zostaną wylane i niewytarte, mogą wsiąkać, zaś efektem mogą być plamy trudne do usunięcia.

Z tą niedogodnością poradzono sobie pokrywając deski olejem i dodatkowo utwardzając je promieniami UV.

- Cechą takiej podłogi jest to, że podobnie jak w przypadku desek pokrytych lakierem, pory desek są zamknięte. W efekcie podłoga nie jest wsiąkliwa i nie powstają na niej plamy. To duża zaleta, bo zwiększa w znaczny sposób wygodę użytkowania, jednocześnie nie pozbawiając podłogi zalet olejowanych desekmówi Katarzyna Wątor z Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Pokryta olejem podłoga jest bardziej naturalna niż ta wykończona lakierem. Jest także satynowa w dotyku, antypoślizgowa, a jednocześnie z praktycznego punktu widzenia posiada podobne jak lakierowana podłoga właściwości.

Bambusowe deski teraz także olejowane firmy Kopp

- Nowe w naszej ofercie podłogi są standardowo pokrywane 2 warstwami oleju. Nadaje to deskom naturalny wygląd, widoczne są drobne szczeliny na powierzchni desek, które przy pokryciu lakierem znikają – mówi specjalistka Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Pielęgnacja desek olejowanych

Podłoga pokryta olejem utwardzonym promieniami UV jest łatwa w pielęgnacji. Wystarczy zaopatrzyć się w przeznaczone do tego celu odpowiednie środki.

- Do bieżącego mycia podłogi najlepiej stosować płyn Kopp 30, a optymalnie Kopp 60, czyli mydło do podłóg pokrytych olejem bezbarwnym, które pozostawia na podłodze lekką powłokę zabezpieczającą – mówi Katarzyna Wątor

Deski, na których olej utwardzany jest promieniami UV są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – w kolorze naturalnym i karmelowym. Dzięki temu, że zastosowano w nich system łączenia KLIK-SYSTEM, można je łatwo zamontować w postaci podłogi pływającej, lub przykleić do podłoża. Ponadto taki rodzaj desek podłogowych może być stosowany na ogrzewaniu podłogowym.

Nowe deski bambusowe pokryte olejem UV zwiększają dostępne rozwiązania związane z podłogami bambusowymi. Tym samym oferta Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe w pełni obejmuje rozwiązania związane z bambusowymi podłogami.

Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Więcej

Firma powiązana:

Kopp

Telefon 12 269 80 35
www.podlogi-kopp.pl
info@podlogi-kopp.pl

Kopp