Nowości

Nowość Soudal - Zawór Duravalve - maksymalizacja korzyści

27.10.2015

Montażyści stolarki okiennej i drzwiowej oraz profesjonalne ekipy wykonawcze coraz większą wagę przykładają do stosowania w pracach budowlanych i wykończeniowych produktów o najlepszych parametrach. W przypadku pistoletowych pianek montażowych wybierają formuły niskoprężne, o krótkim czasie obróbki wstępnej, wysokiej izolacyjności akustycznej i termicznej, zwracają uwagę na regularność struktury komórkowej piany. Bardzo ważnym argumentem przy wyborze piany przez wykonawców jest też jej wydajność.

Nowy zawór Duravalve - kolejna innowacja wdrażana przez firmę Soudal w segmencie pian profesjonalnych – daje kilka nowych korzyści: podnosi poziom niezawodności produktów, maksymalizuje wydajność i przedłuża termin  przydatności do użycia. Nowy zawór wykonany ze specjalnego tworzywa nie ulega uszkodzeniu pod wpływem działania temperatury i chemikaliów, jak mogło się zdarzyć w nieprawidłowo przechowywanej puszce ze standardowym zaworem gumowym. Dzięki nowej technologii zminimalizowane zostało ryzyko sklejenia lub zablokowania zaworu i ograniczenia wyjścia pianki z puszki.

Trwale szczelny zawór uniemożliwia też ucieczkę gazu pędnego i zapobiega zmianom składu mieszaniny w puszce. Składowanie lub przewożenie pianki w pozycji poziomej nie ma wpływu na niezawodność zaworu. Utrzymanie tych wszystkich parametrów pozwoliło firmie Soudal na wydłużenie terminu przydatności pianki pistoletowej Duravalve do dwóch lat. Pianki pistoletowe Soudal z zaworem Duravalve do końca roku 2015 dostępne będą w sklepach budowlanych na terenie całej Polski. Cena pian pistoletowych z nowym zaworem nie ulegnie zmianie tzn. nowe produkty pozostaną w starej cenie.

źródło i zdjęcia: Soudal