Nowości

Milwaukee wprowadza na polski rynek nową linię FUEL 2

22.10.2015

W październiku tego roku Milwaukee wprowadza na polski rynek wzmocnioną i udoskonaloną linię wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Nowe urządzenia będą charakteryzować się udoskonalonymi parametrami.

W nowej linii dostępne będą na początek dwa modele wiertarko-wkrętarek Milwaukee M18FDD i M18FPD. Oba charakteryzują się bardzo nowoczesną konstrukcją i pozwalają w znacznej mierze, zastąpić na placu budowy sieciowe wiertarki o dużej mocy. Do dyspozycji użytkownika są dwa mechaniczne przełożenia: 0-550 obr./min (duży monet obrotowy i mała prędkość) oraz 0-2000 obr./min (mniejsza moc, ale większa prędkość). Płynna regulacja prędkości obrotowej za pomocą włącznika spustowego na I i II biegu to standard produktów Milwaukee. W modelu FPD można dodatkowo włączyć mechaniczny udar (0-32.000 uderzeń/min), który pozawala na wiercenie w twardych materiałach ceglano-betonowych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz nowej przekładni planetarnej maksymalny moment obrotowy wynosi aż 135 Nm, co plasuje to narzędzie na 1 miejscu na tle konkurencji.W nowej linii dostępne będą na początek dwa modele wiertarko-wkrętarek Milwaukee M18FDD i M18FPD

O wysokiej sprawności nowych wkrętarek Milwaukee, oprócz nowoczesnego silnika, decyduje także duży akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V i pojemności aż 5,0 Ah. Ogniwa Milwaukee REDLITHIUM są nie tylko bardzo wydajne, ale także nadzwyczaj wytrzymałe - wytrzymują kilka tysięcy cykli ładowania bez straty nominalnej pojemności. Kolejnym elementem, który wyróżnia nowe wiertarko-wkrętarki jest inteligentna elektronika Milwaukee REDLINK PLUS chroniąca baterie przed przeciążeniem czy nadmiernym rozładowaniem. Siłę dokręcania zmienia się za pomocą pierścienia z 22 przełożeniami i blokady sprzęgła do wiercenia. Mechanizm napędowy ma także hamulec elektryczny, który zatrzymuje wiertło sekundę po wyłączeniu zasilania. Nowe wiertarko-wkrętarki Milwaukee wyposażono w solidny jednoczęściowy metalowy uchwyt narzędziowy o rozwarciu szczęk od 1,5 do 13 mm. Konstrukcja uchwytu, współpracuje z automatyczną blokadą wrzeciona. Nowe wiertarko-wkrętarki jak również inne elektronarzędzia dla profesjonalistów marki Milwaukee są dostępne wyłączone poprzez sieć wyspecjalizowanych hurtowników i detalistów. Największy wybór produktów oraz pomoc fachowych doradców realizuje sieć sklepów patronackich tzw. Heavy Duty Centre (HDC). Idea HDC to obecnie 10 sklepów, które poddawane są gruntownemu liftingowi wyposażenia i wizualizacji. Dodatkowo Klienci otrzymują wsparcie profesjonalistów Milwaukee: wyspecjalizowane ekipy Job Site Solutions (JSS) odwiedzają największe inwestycje budowlane w kraju. Zespoły JSS wyposażone w charakterystyczne czerwone samochody, w których znajdują się całe gamy produktów Milwaukee, doradzają jak nowoczesne narzędzia mogą pomóc w pracy na każdej budowie.

O wysokiej sprawności nowych wkrętarek Milwaukee, oprócz nowoczesnego silnika, decyduje także duży akumulator litowo-jonowy

Firma TTI Poland, która od maja reprezentuje w Polsce marki MILWAUKEE, RYOBI i AEG intensywnie rozwija dystrybucję profesjonalnych narzędzi. TTI Poland odpowiedzialna jest również za rozwój sieci HDC w na obszarze Czech, Słowacji i Węgier. Powstała w 1924 roku marka Milwaukee wie, że sprawny sprzęt jest podstawą sukcesu dla profesjonalistów i dlatego w trosce o zachowanie ciągłości prac TTI Poland, uruchomił w połowie października nowy centralny serwis swoich urządzeń. Zlokalizowany w Warszawie serwis w porozumieniu z siecią sprzedaży oferuje naprawę sprzętu w trzy dni robocze. Wprowadzając taką funkcjonalność Milwaukee nawiązuje do swoich najlepszych światowych praktyk.

źródło i zdjęcia: AiM Elektronarzędzia

 

 

 

Firma powiązana:

AiM Elektronarzędzia

Telefon 22 379 94 83-84
www.milwaukeetool.pl
biuro@tti-emea.com

AiM Elektronarzędzia