Nowości

Siemens iQ700 - AGD do zabudowy o najwyższym IQ

06.10.2015

Inteligentne rozwiązania upraszczają gotowanie i inspirują do podróży kulinarnych. Z kolei wysmakowany design urządzeń, idący w parze z ich efektywnością, zachęca do otwarcia kuchni na salon, zmieniając ją w centrum życia towarzyskiego. Taka jest seria urządzeń do zabudowy iQ700 marki Siemens.

Najnowsza generacja urządzeń kuchennych do zabudowy iQ700 łączy pionierskie rozwiązania, inteligentne funkcje i ponadczasowy design, z których znana jest marka Siemens.

"Zestaw innowacyjnych sprzętów iQ700 został zaprojektowany z myślą o osobach, które traktują życie jak przygodę i starają się wypełnić nią każdą chwilę. Tak powstała technologia varioSpeed, która maksymalnie przyspiesza procesy w kuchni – od gotowania i pieczenia, po zmywanie, w efekcie oszczędzając czas konsumentów" – mówi Gerhard Nüssler, główny projektant marki Siemens.

Szybko, szybciej, varioSpeed

Gotowanie wymaga czasu i wiedzy. Jednak projektanci marki Siemens odkryli i wdrożyli w urządzeniach serii iQ700 szereg inteligentnych funkcji, które maksymalnie automatyzują i upraszczają procesy w kuchni. Ukoronowaniem ich prac jest przełomowa funkcja varioSpeed, łącząca większość urządzeń z tej serii. Dzięki niej możesz zaoszczędzić do 50% czasu przeznaczonego na pieczenie i gotowanie oraz do 66% czasu poświęcanego zwykle na zmywanie. Intuicyjny panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem TFT Touchdisplay – w piekarnikach, zmywarkach i ekspresie do kawy serii iQ700 – zapewniają niezwykłą łatwość uruchamiania i wyboru pożądanych funkcji. Z kolei systemy czujników, jak termosondaPlus w piekarnikach i fryingSensor w płytach grzewczych, wyręczają Cię od stałego nadzoru nad przygotowaniem dań. Cechą wspólną wszystkich urządzeń do zabudowy z serii iQ700 jest wysublimowane, ponadczasowe wzornictwo, za które ceniona jest marka Siemens. Dostępne w kolorach czerni lub bieli, dzięki wykorzystaniu charakterystycznej chromowanej listwy o ujednoliconym wymiarze, mogą być zestawiane w dowolny sposób i niezależnie od tego stanowią ucztę dla oka.

Idealne wyczucie miejsca i czasu

Technologia indukcyjna zapewnia szybkość przygotowywania potraw w domu, łatwe czyszczenie i niskie zużycie energii. Zaletą płyty grzewczej z serii iQ700 marki Siemens są strefy flexInduction, gwarantujące pełną swobodę gotowania. Możesz ustawić na nich nawet dużą brytfankę czy naczynie o nietypowych kształtach. Każda ze stref wykrywa obecność i wielkość naczyń, dokładnie w tym miejscu, gdzie je postawisz, aktywując działanie niezależnych induktorów na płycie. Przyjazny panel sterowania – touchSlider – pozwala regulować moc każdej strefy gotowania poprzez dotknięcie lub przesunięcie po nim palcem. W urządzeniu zastosowano funkcję powerBoost, która zwiększa moc wybranego pola grzewczego i skraca czas gotowania aż do 50%. Nie musisz wciąż regulować temperatury, ani stale jej kontrolować – czujnik fryingSensor automatycznie steruje temperaturą na płycie indukcyjnej, gwarantując, że nic się nie przypali, ani nie wykipi.

Kuchnia otwarta na salon

Ponadczasowe wzornictwo urządzeń iQ700 marki Siemens oraz wysoko wydajne okapy o powierzchni łatwej do czyszczenia sprawiają, że śmiało możesz otworzyć kuchnię na salon, mając pewność, że powietrze pozostanie czyste i świeże. Innowacyjne filtry szczelinowe pochłaniają ponad 90% oparów. Większość okapów wyposażonych jest w indukcyjny silnik iQdrive o dużej mocy, co gwarantuje maksymalną siłę wentylacji, przy jednoczesnej niemal bezgłośnej pracy. Możesz w pełni skoncentrować się na gotowaniu – w automatycznym trybie działania climateControl Sensor sam dostosowuje moc wyciągu w oparciu o stały pomiar oparów. Wyjątkowy design urządzeń uzupełnia funkcja softLight, polegająca na stopniowym zwiększaniu i zmniejszaniu oświetlenia podczas rozpoczynania i kończenia pracy okapu.

Piekarniki godne mistrzów kuchni

Kamieniem szlachetnym w koronie urządzeń AGD do zabudowy serii iQ700 jest gama piekarników o różnych funkcjach i przeznaczeniu. Obejmuje ona tradycyjne piekarniki, a także wersje wzbogacone o inteligentne rozwiązania, które współgrają z szybkim tempem naszego życia i pozwalają na odkrywanie radości gotowania – także dla osób rozpoczynających kulinarne podróże. Piekarnik pulseSteam z dodatkiem pary i mikrofalą z serii Siemens iQ700 nastawiony jest na spełnianie wszystkich wymagań użytkownika. Można w nim piec i grillować, a także ekspresowo podgrzewać potrawy. Konwencjonalne grzanie w połączeniu z mikrofalą ogranicza czas przygotowania posiłków nawet do 50%, z zachowaniem najlepszego smaku dań. Innowacyjne czujniki w funkcji termosondaPlus określają stopień gotowości dań do spożycia, automatycznie kończąc pracę urządzenia.

Z kolei w piekarnikach z parowarem, dzięki funkcji fullSteam klasyczne grzanie wzbogacone zostało automatycznym nawilżaniem potraw przez doprowadzaną stale parę wodną. Dzięki temu Twoja potrawa pokryje się chrupką skórką, zachowując delikatne, soczyste wnętrze. Faza rozgrzewania poprzedzająca proces pieczenia staje się zbędna dzięki funkcji coolStart, zapewniającej natychmiastowe przygotowanie produktów mrożonych. Dzięki innowacyjnym diodom LED usytuowanym na wewnętrznych ścianach piekarnika, dania są zawsze idealnie oświetlone – niezależnie od poziomu, na którym się znajdują i liczby wykorzystywanych blach. Prostotę obsługi i gwarancję najlepszego efektu kulinarnego zwiększa dodatkowo cookControl Plus, która podpowiada wybór najlepszych parametrów pieczenia.

Kawa jak od baristy za jednym kliknięciem

Inteligentny ekspres do kawy Coffee Center iQ700 pozwoli Ci cieszyć się kawą, bez konieczności oczekiwania na nią, a zaoszczędzony czas możesz poświęcić swoim gościom lub oddać się lekturze porannej prasy. Za pomocą tego urządzenia zaparzysz aromatyczne ristretto, delikatne napoje na bazie kawy i spienionego mleka, a także podgrzejesz wodę po wciśnięciu jednego przycisku – dzięki technologii oneTouch. Funkcja myCoffee zapamiętuje indywidualne receptury ulubionych napojów, a wydajna technologia grzewcza fast first cup sprawia, że pierwsza filiżanka kawy przygotowywana jest szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Z kolei opcja oneTouch DoubleCup umożliwia zaparzenie dwóch kaw na bazie mleka jednocześnie. W pełni zautomatyzowany system czyszczenia parą autoMilk Clean uwalnia od konieczności codziennego czyszczenia układu spieniającego mleko.

Tak ciepłe, że aż pachnie

Wydajesz kolację na wiele dań? Domownicy lub goście spóźniają się, gdy Ty masz wszystkie potrawy gotowe? Wrzuć je do szuflady! Szuflada grzewcza z serii Siemens iQ700 – z regulacją temperatury od 40°C do 80°C – jest idealna do przechowywania żywności w cieple, gotowania delikatnych potraw, podgrzewania gotowych potraw oraz talerzy czy filiżanek, a nawet wilgotnych ręczników, gdy podajesz sushi. System pull-out umożliwia całkowite wysunięcie szuflady, zapewniając łatwy dostęp do wszystkiego, co się w niej znajduje. Bez względu na temperaturę w środku urządzenia, front pozostaje chłodny przez cały czas, gwarantując bezpieczne otwieranie szuflady.

Czas zmywania skrócony do jednej trzeciej

Zmywarka do naczyń Siemens iQ700 z funkcją varioSpeed Plus pozwala na zaoszczędzenie do 66% czasu zazwyczaj poświęcanego na mycie naczyń, przy zachowaniu najlepszych rezultatów zmywania – ale to nie wszystko. Ekologiczna technologia suszenia Zeolith® wykorzystuje naturalny minerał (zeolit), który pochłania wilgoć i przekształca ją w energię cieplną, gwarantując efektywne suszenie, bez pozostawiania smug na naczyniach. W najnowszych zmywarkach marki Siemens zastosowano ruchome elementy koszy na naczynia, oznaczając je dodatkowo kolorem, co sprawia, że są one widoczne na pierwszy rzut oka. Dzięki temu rozwiązaniu szybko i sprawnie załadujesz jeszcze więcej naczyń, niż kiedykolwiek dotąd.

źródło i zdjęcia: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.