Nowości

Wąż do gazu z szybkozłączem - nowość od FERRO!

29.09.2015

Prace remontowe, porządkowe lub konserwacja urządzeń pracujących w instalacji domowej wymagają często natychmiastowej interwencji, na przykład szybkiego odłączenia kuchenki od gazu. Armatura do gazu musi więc spełniać nie tylko restrykcyjne wymogi w zakresie szczelności i niezawodności działania, ale także powinna zapewniać maksimum bezpieczeństwa użytkowania, w tym skracać czas potrzebny na wykonanie prawidłowego montażu.

Firma FERRO rozwijając ten asortyment wprowadza do obrotu nowość - wąż do gazu z szybkozłączem (kod WGS), który jest przykładem udanego produktu spełniającego najwyższe normy bezpieczeństwa.

Wąż do gazu marki Ferro składa się z trzech warstw: wewnętrznej, którą stanowi spiralna rura wykonana ze stali nierdzewnej, oplotu ze stali nierdzewnej oraz zewnętrznej powłoki zabezpieczającej z PVC. Taka konstrukcja sprawia, że produkt jest bardzo elastyczny i posiada praktycznie  nieograniczony promień zgięcia. Wąż o długości od 500 do 2000 mm jest zakończony szybkozłączem z gwintem przyłączeniowym zewnętrznym R ½ umożliwiającym błyskawiczne podłączenie lub odłączenie urządzenia od instalacji. Na drugim końcu węża znajduje się nakrętka z gwintem wewnętrznym G ½.

Wąż WGS, który pracuje w maksymalnej temperaturze roboczej do +60 °C oraz ciśnieniu 5 bar posiada 5 lat gwarancji.

Źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Firma powiązana:

Ferro S.A.

Telefon 12 256 21 00
www.ferro.pl
info@ferro.pl

Ferro S.A.