Nowości

Nowoczesna, wodorozcieńczalna farba akrylowa Extra biała firmy Pigment

18.09.2015

Extra biała - nowoczesna, wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz budynków. Można ją stosować na takie podłoża jak: tynki gipsowe, cementowe, cementowo-wapienne, cegły, beton oraz drewno, płyty gipsowo-kartonowe i tapety. Daje jednorodną, dobrze kryjącą, matową powłokę o wyjątkowej białości. Jest odporna na ścieranie. Zapewnia tzw. "oddychanie ścian".

Przygotowanie powierzchni i stosowanie: 

Powierzchnię przeznaczoną do malowania zaleca się oczyścić, usunąć luźne płaty farby, odtłuścić i osuszyć. Stare powłoki malarskie w miarę możliwości usunąć. Ubytki uzupełnić kitem szpachlowym, gipsem lub gładzią. Świeże tynki mineralne malować nie wcześniej niż po 3-4 tyg. od nałożenia. Podłoża luźno związane, mocno chłonne zaleca się zgruntować impregnatem gruntująco-wzmacniającym. Malować wałkiem, pędzlem lub po rozcieńczeniu natryskiem. Pomieszczenia przed oddaniem do eksploatacji wietrzyć do zaniku zapachu.

Uwagi: 

Ze względu na stosowane technologie i surowce producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki mieszania jego wyrobów z farbami innych producentów. W przypadku samodzielnego kolorowania przez Klienta pastami pigmentowymi należy przeprowadzić próbę mieszania i malowania na mniejszych próbkach. Farbę należy przechowywać w oryginalnym i szczelnie zamkniętym opakowaniu. Pomieszczenie przed oddaniem do eksploatacji wietrzyć do zaniku zapachu. Chronić przed dziećmi. W przypadku zanieczyszczenia oczu przemyć je dużą ilością wody. W razie podrażnienia oczu lub połknięcia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza, pokazać opakowanie lub etykietę.

  • malować wałkiem, pędzlem lub natryskiem,
  • stosować i przechowywać w temp. +5-30°C,
  • czas schnięcia: około 2 godziny,
  • ilość warstw: 2-3,
  • wydajność: do 8 m2/l,
  • mycie narzędzi: woda wodociągowa
  • Atest Higieniczny PZH,
  • Norma: PN-C-81914:2002
  • gwarancja 18 m-cy od daty produkcji (umieszczonej na pokrywie)

Więcej informacji  na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Pigment

 

  

 

 

 

Firma powiązana:

Pigment

Telefon 91 462 10 20, 91 469 23 09
www.pigment.inet.pl, www.titanium-tech.pl
pigment@pigment.inet.pl

Pigment