Nowości

Nowa sauna S1 marki KLAFS - sauna przyszłości, pasuje wszędzie!

15.09.2015

Radzimy zapomnieć o wszystkim, czego do tej pory dowiedzieliście się Państwo o saunie – nie zapominając jednak odprężającego przeżycia. Przedstawiamy nową koncepcję marki KLAFS – saunę S1. To pierwsza na świecie saunę, która za sprawą naciśnięcia jednego guzika kompletnie zmienia swój rozmiar.

Schwäbisch Hall, sierpień 2015. Każdy, kto chciał spełnić swoje marzenie o prywatnej saunie, potrzebował do tego właściwej przestrzeni. Wybrane miejsce przeznaczane było dokładnie pod budowę sauny i nie nadawało się do innego wykorzystania. Tak było kiedyś. Dlatego KLAFS lider pośród producentów saun, łaźni parowych i urządzeń wyposażenia SPA&Wellness rozwinął kompletnie nową, totalnie inną koncepcję: Saunę S1, saunę przyszłości.

Decydującą zaletą nowej sauny marki KLAFS jest małe zapotrzebowanie na przestrzeń. W pełni zamknięta ma zaledwie 60 cm głębokości, niczym tradycyjny mebel. Niemniej jednak, prawdziwego szyku saunie nadają wysokiej jakości detale i dużo miejsca, nawet dla całej rodziny.

Przez przycisk na nowym, minimalistycznym panelu sterującym zamieszczonym na froncie, sauna S1
w 20 sekund rozsuwa się do rozmiaru zapewniającego jej funkcjonalność. Składa się z segmentów, które prawie trzykrotnie zwiększają jej głębokość. Dzięki opatentowanemu systemowi eMove Technology, dzieje się to synchronicznie i bezgłośnie. Elastyczna technika połączenia pomiędzy pojedynczymi elementami sprawia, że sauna S1z łatwością pokona drobne nierówności w podłożu, czego dowodem jest możliwość zastosowania jej na każdej posadzce.

System leżanek sauny S1przy rozsunięciu kabiny bez wysiłku wysuwa się o 10 cm do przodu zapewniając tym samym dodatkowy komfort i wygodę. Kabinę można też wyposażyć w rozkładaną leżankę, która umożliwi korzystanie z sauny dwóm leżącym obok siebie osobom. W ten porosty sposób, szybko można podwoić powierzchnię leżenia.

Nowa sauna S1 KLAFS została zaprojektowana jako kompletny, samowystarczalny system. Wspaniałe jest to, że miejsce, które dla niej wybierzemy zachowa dotychczasową funkcję - pokoju gościnnego, gabinetu, salonu... S1 pasuje do każdego wnętrza i w każdej chwili może je zmienić np. podczas przeprowadzki.

Całkiem nowy jest także tzw. Frame Stability Construction – niezwykle trwała, wykonana warstwowo, drewniana konstrukcja ścian. Oprócz tego, że jest do 40% lżejsza niż ta w tradycyjnej saunie, przy budowie sauny S1 udało się także zmniejszyć zużycie drewna o około 2/3. Pomimo to, jak wykazały serie testów, konstrukcja z łatwością radzi sobie z wahaniami wysokich temperatur i wilgotności. Panujący w saunie S1 klimat jest tak samo przyjemny, jak w saunie budowanej tradycyjnym sposobem.

Ilość stylizacji jaką KLAFS oferuje przy saunie S1 jest niewątpliwie imponująca. Sauna S1 występuje w trzech rozmiarach (S, M i L), w pięciu różnych wersjach obudowy (biel, biel satynowa, orzech, limba, dąb) i z czterema odmiennymi frontami (całkowicie przeszklony z przezroczystego szkła, z brązowego szkła, lustrzany, zamknięty z oknem w ścianie bocznej).

Wykończenie wewnątrz jest wykonane z pozbawionego sęków drewna jodły kanadyjskiej Hemlock. Wnętrze sauny S1 można wedle życzenia ozdobić drewnem orzecha lub kontrastowo zdobionej limby, która ma pozytywny wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Ściany boczne, przód i sufit są pokryte tym samym, wybranym materiałem. Dodatkowo na życzenie istnieje możliwość wyposażenia sauny w okno usytuowane na bocznej ścianie. Dzięki temu sauna S1 posiada niebywale harmonijny design – bez względu na to, na jaką formę się Państwo zdecydują.

Najważniejsze zalety sauny S1:

 • Pierwsza na świecie sauna, która zmienia swoją wielkość i czyni to w zaledwie 20 sekund (złożona ma jedyne 60 cm głębokości!).
 • Kompletny, samowystarczalny system.
 • Trzy wielkości do wyboru (szer./gł./wys.): S  -  172 x 160 x 211 cm, M -  202 x 160 x 211 cm, L  -   232 x 160 x 211 cm  (szer./gł./wys.).
 • Synchroniczny i bezdźwięczny system eMove Technology rozsuwa saunę S1 do rozmiaru zapewniającego jej funkcjonalność, prawie trzykrotnie zwiększając jej głębokość.
 • Niezwykle wytrzymała konstrukcja Frame Stability Construction. Do 40% lżejsza, wykorzystująca o 2/3 drewna mniej niż przy budowie normalnej sauny.
 • Nowy, kompaktowy i bardzo wydajny piec VARIUS z eleganckim okryciem.
 • Dzięki opracowanemu specjalnie dla sauny S1 systemowi Drive Home System piec VARIUS wyjeżdża ze schowka umiejscowionego pod ławką automatycznie przy rozsuwaniu się sauny.
 • Inteligentna koncepcja bezpieczeństwa eMove Safety Control (MSC): Czujnik bezpieczeństwa zatrzymujący kabinę, jeśli coś stanie na jej drodze. Elementy kabiny przemieszczające się tylko, gdy przyciski są wduszane w sposób ciągły. Sauna S1 zsunie się dopiero po ochłodzeniu pieca, natomiast piec nie rozpocznie się nagrzewać, gdy kabina nie będzie w pełni rozłożona. Dodatkowym zabezpieczeniem jest ustawienie hasła do sterownika.
 • Nowy panel sterujący ML028: nowoczesny design ukryty w niewielkiej bryle, kolorowy wyświetlacz z pięcioma dotykowymi klawiszami, możliwość zaprogramowania automatycznego nagrzania sauny na określoną godzinę, wysokiej jakości zasilanie dla bezgłośnej pracy i długiej żywotności, ochrona hasłem.

Najważniejsze akcesoria dodatkowe KLAFS do sauny S1:

 • SANARIUM® oferujące pięć form kąpieli w jednej saunie (klasyczną saunę, kąpiel tropikalną, kąpiel w gorącym powietrzu, kąpiel aromatyczną oraz delikatną kąpiel parową).  
 • Moduł wentylacji SCC: zużywa ok. 30% mniej energii, oczyszcza oraz osusza dostarczane i odprowadzane powietrze.
 • Nowy panel sterujący ML033: nowoczesny design ukryty w niewielkiej bryle, kolorowy, dotykowy wyświetlacz, intuicyjne menu, wysokiej jakości zasilanie dla bezgłośnej pracy i długiej żywotności, ochrona hasłem, opcjonalnie interfejs WLAN dla zdalnej obsługi sauny S1 za pomocą aplikacji KLAFS App.
 • Barwne światło BELLASENSA z możliwością indywidualnego zaprogramowania (wmontowane w sufit).
 • RelaxAudio System: tylna ściana sauny pełni funkcję membrany głośnika, muzykę można w prosty sposób przesłać za pomocą Bluetooth ze smartfona albo tablet.
 • Składana leżanka podwajająca powierzchnię leżenia.


Obraz 1.
Sauna S1 pasuje dosłownie wszędzie. W pełni zamknięta ma zaledwie 60 cm głębokości, niczym tradycyjny mebel.

Obraz 2.
Przez przycisk na nowym panelu sterującym sauna S1 w zaledwie 20 sekund rozsuwa się do rozmiaru zapewniającego jej funkcjonalność.

Obraz 3.
Ponieważ S1 składa się z segmentów, które wysuwają się z siebie nawzajem, prawie trzykrotnie zwiększa swoją objętość.

Obraz 4.
Ilość stylizacji jaką oferuje KLAFS jest niewątpliwie  imponująca. Sauna S1 występuje w trzech rozmiarach, w pięciu różnych wersjach obudowy i z czterema odmiennymi frontami.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.klafs.de/s1

źródło i zdjęcia: Klafs

Firma powiązana:

Klafs

Telefon 61 438 39 20
www.klafs.pl
info@klafs.pl

Klafs