Nowości

Żywy kolor do kamienia przedstawia STEGU

10.09.2015

Żywy Kolor do kamienia jest przeznaczony do impregnacji płytek gipsowych (metodą natryskową) oraz betonowych firmy STEGU (za wyjątkiem płytek Rustik, Df i Nf). Jak również piaskowca i klinkieru, bloczków gipsowych oraz dachówek.

  • Przed przystąpieniem do prac powierzchnie należy osuszyć, oczyścić z kurzu, brudu, oleju, smarów itp.
  • Powierzchnie, które nie będą impregnowane np. szyby, części metalowe, drewniane, kamień polerowany itp. należy starannie zabezpieczyć.
  • Przed użyciem środek należy wymieszać.
  • Płytki STEGU należy impregnować razem ze spoiną co najmniej po 7dniach po zakończeniu prac.
  • Impregnować należy przy suchej bezdeszczowej pogodzie i temperaturze od +5 do +25°C.
  • Nowe wylewki betonowe, lub tynki, można impregnować nie wcześniej niż po 24 -30 dniach po wykonaniu tych prac.

Nakładanie:

Żywy Kolor do kamienia należy nanosić metodą natryskową. Impregnat musi być nakładany równomiernie, a przy mocno chłonnych powierzchniach należy nakładać go dwukrotnie sposobem mokre na mokre. Warstwę dodatkową należy nakładać w zależności od chłonności oraz temperatury otoczenia i powierzchni, nie później niż po 20 minutach. Impregnowana powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.

Wydajność: do 10 m2 - przy jednokrotnym nanoszeniu; zużycie środka zależy od chłonności impregnowanego materiału i techniki nanoszenia.

Przechowywanie:

Przechowywać w pomieszczeniach suchych o temp. +5 do +25°C w oryginalnych opakowaniach. Okres przydatności do użycia 12 miesięcy od daty produkcji.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Stegu