Nowości

Kabina asymetryczna „walk-in” Soul firmy Aquaform

10.08.2011

Nowoczesna stylistyka, lekka i oszczędna forma oraz przemyślane rozwiązania techniczne – tak w skrócie można opisać nową linię kabin prysznicowych Soul, które niedawno zostały wprowadzone na rynek przez firmę Aquaform. Oprócz atrakcyjnego designu producent postawił na wygodę użytkowania, m.in. prosty montaż i łatwość utrzymania w czystości.

Serię Soul firmy Aquaform tworzą dwie asymetryczne kabiny typu walk-in, tzn. otwarte, bez drzwi. Kabiny Soul wykonane są z bezpiecznego, specjalnie hartowanego szkła o grubości 6mm. Występują one w wersji do montażu w narożniku oraz w wersji wolnostojącej.

W kabinie prysznicowej Soul przeznaczonej do narożnika, jedynymi elementami konstrukcyjnymi są chromowany profil aluminiowy mocowany do ściany i drążek stabilizujący. W przypadku wersji wolnostojącej kabina posiada dwa drążki stabilizujące. Linia Soul z pewnością przypadnie do gustu klientom ceniącym umiejętne połączenie walorów użytkowych i estetycznych.

Kabiny prysznicowe typu walk-in to wciąż stosunkowo rzadko spotykane rozwiązanie w polskich łazienkach – zauważa Adam Surdyk, Kierownik Salonu Łazienkowego Hiper Glazur w Szczecinie. Tymczasem są one nie tylko szalenie modne, ale także bardzo wygodne i praktyczne. Doskonale sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu łazienkowym, niezależnie od jego wielkości czy wystroju.

Dużymi atutami kabin walk-in z serii Soul są także imponujące wymiary (120x200 cm) oraz fakt, że w zależności od potrzeb i oczekiwań użytkowników, możliwy jest dobór odpowiedniego sposobu montażu np.  bezpośrednio na posadzce z odpływem liniowym lub z płaskim brodzikiem. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne z punktu widzenia osób niepełnosprawnych, które pod prysznicem potrzebują zdecydowanie więcej przestrzeni.

FIXPRO- nowoczesny montaż kabiny bez kołków, Ważną cechą konstrukcyjną serii Soul jest zastosowanie specjalnego, nowoczesnego systemu mocowania profili przyściennych FIXPRO, który gwarantuje bardzo szybki, wygodny i precyzyjny montaż kabin, bez nadmiaru śrub i wkrętów.

Dodatkowo, aby ułatwić utrzymanie łazienki w czystości, kabiny Soul wyposażone są w szyby pokryte innowacyjną powłoką DP Active, dzięki której brud i kamień nie osadzają się tak szybko jak na zwykłej szybie. Dzięki swoim właściwościom powłoka DP Active przyspiesza spływanie po powierzchni kropel wody wraz z osadzającymi się zanieczyszczeniami, zapobiegając tym samym nadmiernemu przyleganiu brudu.

Kabina prysznicowa walk-in SOUL

Wymiary: 1200/2000 mm

Cena:

Soul z profilem mocowanym do narożnika: 1733 PLN brutto

Soul wolnostojący z dwoma stabilizatorami: 1983 PLN brutto

Źródło: GlobalBrand Public Relations

Więcej