Nowości

Nowe ściski stolarskie STANLEY trzymają mocniej i dłużej

07.09.2015

STANLEY® wprowadza nową gamę ścisków stolarskich do zastosowań profesjonalnych i amatorskich. Ich stalowa, wzmocniona nylonem konstrukcja, utrzyma wszystko z siłą aż 270 kg. Pozwala to na pewny zacisk i bezpieczną pracę.

Nowe ściski stolarskie STANLEY trzymają mocniej i dłużejŚciski są podstawową pomocą do pracy z drewnem – przytrzymują cięte elementy lub unieruchamiają je podczas klejenia. Każdy warsztat, czy profesjonalny, czy przydomowy po prostu musi je mieć. Najlepiej, gdy będą to nowe, powleczone nylonem, metalowe ściski STANLEY®. Są one nie tylko 24% bardziej wytrzymałe od poprzednich modeli, ale osiągają także dłuższy czas pracy, co potwierdziły 24-godzinne testy przeprowadzone w warunkach warsztatowych.

Nowe ściski STANLEY® zostały wykonane z wysokogatunkowej stali, która zapewnia siłę zacisku aż do 270 kg. Ich "kręgosłupem" jest stalowy dwuteownik pozwalający na zmianę szerokości ścisku. Żeberkowana, nylonowa powłoka odpowiada natomiast za utrzymanie jednolitego obciążenia podczas długotrwałej pracy. Urządzenia posiadają ergonomiczny, odlewany spust dla łatwego uwolnienia zacisku oraz odwracalne szczęki do rozpierania materiału. Zależnie od powierzchni można w nich użyć wymiennych, miękkich lub twardych klocków szczękowych. Zabezpieczają one obrabiany przedmiot, a ich rowkowana powierzchnia zapewnia doskonałe przyleganie i pewny chwyt nawet w przypadku nieregularnych kształtów, takich jak kołki.

Nowe ściski stolarskie STANLEY trzymają mocniej i dłużejSTANLEY® proponuje nam kilka modeli tego narzędzia, zależnie od wielkości elementów, które należy przytrzymać. Ściski Small posiadają rozstaw do 110 mm, Medium od 150 mm do 300 mm, Large od 150 mm do 900 mm a Extra Large od 150 mm do 1250 mm. Dwa ostatnie wyposażono w dodatkowe przyciski zapewniające błyskawiczne zwolnienie szczęk. Tak szerokie spektrum produktów odpowiada na różnorodne zadania, które można napotkać w warsztacie, niezależnie od tego czy wykonuje je profesjonalista, czy majsterkowicz.

Nowa gama ścisków STANLEY® będzie dostępna w czwartym kwartale 2015 roku w renomowanych sklepach budowlanych w całym kraju.

Firma Stanley Black & Decker powstała w 2010 roku w wyniku połączenia dwóch wiodących firm z branży narzędziowej i elektronarzędziowej – Stanley Works i Black & Decker.

Stanley (The Stanley Works, Inc.) to światowy lider technologiczny w dziedzinie produkcji narzędzi ręcznych. Firma powstała ponad 170 lat temu (1843 r.) w Stanach Zjednoczonych. Od około 1920 roku marka STANLEY jest znana na wszystkich kontynentach i należy dziś do najbardziej popularnych znaków firmowych świata. Od ponad 36 lat The Stanley Works jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku.

W wyniku ciągłego rozszerzania i różnicowania asortymentu, The Stanley Works posiada w swojej ofercie już kilkadziesiąt tysięcy produktów. W 2006 r. pozycja rynkowa Stanley’a na świecie została dodatkowo wzmocniona przez przejęcie firmy Facom – dostawcę wysokiej jakości narzędzi dla przemysłu.

Black & Decker jest największym na świecie producentem elektronarzędzi i akcesoriów. Firma powstała w 1910 roku w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. Zarówno w U.S.A. jak i na całym świecie zajmuje czołowe miejsce w sprzedaży produktów tego rodzaju przeznaczonych do użytku domowego, do pracy w rzemiośle oraz w przemyśle. W niemal połowie ze 100 krajów, w których rozprowadzane są produkty Black & Decker mają one czołowy udział w swojej kategorii na rynku. Produkty firmy Black & Decker oferowane są pod markami: Black & Decker, DeWalt, Porter-Cable, Emhart Teknologies, Kwikset, Baldwin i Price Pfister.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Stanley Black & Decker Polska