Nowości

Kompaktowe świetlówki energooszczędne marki Philips

03.08.2011

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, po 1 września 2012 roku tradycyjne żarówki nie będą już wprowadzane na rynki krajów Wspólnoty. Powodem tej decyzji jest niska wydajność energetyczna tych źródeł światła. W tej sytuacji znajomość nowoczesnych zamienników żarówek okazuje się bardzo przydatna. Warto zapoznać się z bogatą i zróżnicowaną ofertą Philips.

Wśród energooszczędnych zamienników tradycyjnych żarówek, Philips oferuje miedzy innymi bogaty wybór kompaktowych świetlówek energooszczędnych. Zastosowanie świetlówek Philips gwarantuje oszczędność do 85% energii w porównaniu do tradycyjnej żarówki.

W ofercie świetlówek Philips, konsument zawsze znajdzie odpowiedniki dobrze mu znanych kształtów i rozmiarów – żarówki standardowej, świeczki i kulki. Bezpośredni zamiennik stanowią świetlówki z linii EcoAmbiance. Zaletą świetlówek z linii EcoAmbiance jest ich ciepłe światło łagodne dla oczu. Ich montaż w mieszkaniu pozwoli zaoszczędzić  do 227 zł*. Świetlówki te mają trwałość do 8 lat użytkowania.

Modele z linii Philips Softone emitują ciepłe światło, zbliżone barwą do światła tradycyjnych żarówek. Ich instalacja w domu pozwoli zaoszczędzić do 296 PLN*, a trwałość tych źródeł wynosi do 10 lat.

Philips oferuje także linie energooszczędnych świetlówek rurkowych: Genie oraz Tornado - dostępnych jako rurki klasyczne lub spiralnie skręcone (Tornado). Oszczędności wynikające z zakupu świetlówek z linii Genie i Tornado mogą wynosić nawet do 464 PLN*. Atutem obu linii jest mały rozmiar.

Żarówki halogenowe z linii EcoClassic i EcoClassic 50 (gama na zdjęciu poniżej) przy emisji tej samej ilości światła, co tradycyjna żarówka zużywają kolejno: o 30% (Eco Classic) i 50% (Eco Classic 50 – na zdjęciu obok) mniej energii elektrycznej i mają dwu- i trzykrotnie większą trwałość niż tradycyjna żarówka.

Halogeny z linii Eco Classic dostępne są w trzech kształtach: tradycyjnym, świeczki i kulki. Żarówki z linii Eco Classic 50 dostępne wyłącznie w kształcie tradycyjnym i świeczki, dodatkowo prezentują się wyjątkowo elegancko.

Podejmując decyzję o wyborze najbardziej odpowiedniego źródła światła, warto także zwrócić uwagę na oświetlenie najnowszej generacji - źródła LED, które Philips już wprowadził na rynek. Dioda elektroluminescencyjna Philips MyAmbiance to bardzo wydajna alternatywa dla tradycyjnej żarówki. Jest aż do 90% bardziej oszczędna niż zwykła żarówka.

Dla tych, którzy chcieliby poznać poziom oszczędności wynikający ze zamiany żarówki na inne energooszczędne źródło , na stronie internetowej Philips znajdziemy pomocne narzędzie w postaci kalkulatora oszczędności, które pozwoli nam obliczyć wysokość oszczędności wynikających z zastosowania energooszczędnych źródeł światła. „Kalkulator oszczędności” dostępny jest pod adresem: http://www.philips.pl/c/-/23283/cat/.

Źródło: Fleishman-Hillard 

Więcej

Firma powiązana:

Philips Lighting Poland

Telefon 61 437 44 00
www.philips.pl, www.lighting.philips.pl/

Philips Lighting Poland