Nowości

Klamka okienna z czujnikiem położenia AURATON H-1 LARS

22.07.2011

Klimatyzacja jest niezastąpiona w upalne dni, potrafi schłodzić pomieszczenia i utrzymać komfortową temperaturę przez długi czas. Aby praca klimatyzatora była skuteczna, wydajna i nie generowała nadmiernych kosztów, warto pomyśleć o klamce okiennej z czujnikiem ruchu i nadajnikiem, która poprawi efektywność klimatyzatora

Kiedyś klimatyzacja była symbolem luksusu, dziś jest podstawowym wyposażeniem biur, a nawet mieszkań. O ile ceny urządzeń są coraz niższe, to koszty energii elektrycznej stale rosną. Istnieją jednak sposoby i urządzenia, które pozwalają je skutecznie redukować.

Choć wydaje się to pozornie nieistotne, ale nawet przez lekko uchylone okno dostaje się gorące powietrze, które podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Wietrzenie pomieszczeń jest bardzo ważne, ale nie powinniśmy tego robić wtedy, gdy pracuje klimatyzator.

Klamka okienna z czujnikiem ruchu AURATON H-1 LARS

Wraz ze wzrostem temperatury, urządzenie zmuszone jest do bardziej wytężonej pracy, pobiera więcej prądu, a tym samym staje się mniej oszczędne i wydajne – tłumaczy Agnieszka Fabiś specjalistka ds. klimatyzacji w firmie LARS.

- Aby uniknąć podobnych sytuacji, można zastosować specjalny czujnik położenia montowany w oknie, który poinformuje urządzenie o otwarciu okna i wymusi jego wyłączenie, jak np. AURATON H-1 firmy LARS w postaci klamki – dodaje.

Zalety klamki okiennej AURATON H-1

Podstawowym atutem klamki AURATON H-1 jest wbudowany sensor, który bezprzewodowo komunikuje się ze sterownikiem (modułem wykonawczym zainstalowanym bezpośrednio przy urządzeniu chłodzącym i/lub grzewczym).

Urządzenie wysyła komunikaty na częstotliwości 868 MHz i dzięki temu nie interferuje ze sprzętami domowymi. Czas nadawania szyfrowanych informacji jest wyjątkowo krótki, co dodatkowo poprawia jego energooszczędność – mówi Agnieszka Fabiś. Wbudowana litowa bateria zapewnia 20 lat ciągłej pracy!

Klamka AURATON H-1 to urządzenie bezprzewodowe, dlatego też jej montaż jest niezwykle łatwy i możliwy nawet w starszych oknach. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności kładzenia specjalnych przewodów. Ogranicza to czas i nakłady pracy przeznaczane na instalację. Nie trzeba też niszczyć ścian, aby ukryć w nich kable.

Źródło: Yasna Communications

Więcej

 

Firma powiązana:

Lars

Telefon 61 840 40 40
www.lars.pl, www.auraton.pl
trade@lars.pl

Lars