Nowości

Gres szkliwiony CERAMASTIC Sablo

13.07.2011

Tegoroczny sezon w trendach wnętrzarskich w zgodnej opinii projektantów należy do mebli lśniących bielą. To idealne tło dla designerskich dodatków w soczystych, a nawet neonowych kolorach. W trend ten doskonale wpisuje się utrzymana w tonacji gradientu bieli i szarości kolekcja gresu szkliwionego CERAMSTIC Sablo.

Biała kuchnia z lakierowanego MDF-u to rozwiązanie niemal idealne. Łatwa w rearanżacji, a przez to uniwersalna i ponadczasowa: wystarczy kilka zmian i trafionych dodatków, by dotrzymać kroku najnowszym trendom aranżacyjnym.

Rewelacyjny efekt mogą jednak popsuć nieodpowiednio dobrane płytki, zmieniające ostoję domowego ogniska w ascetyczne laboratorium. Śnieżne meble są jak białe płótno, którego charakter, niczym rama obrazu, definiuje wykończenie ścian i podłogi.

Gres szkliwiony CERAMASTIC Sablo

Decydując się na serię CERAMSTIC Sablo zapewniamy sobie szeroką paletę możliwości. Do wyboru są bowiem płytki w deseniach: białym, grafitowym, jasnobeżowym oraz złotym. Jeśli lubimy rozwiązania tradycyjne, zdecydujmy się na ciepłe beże i brązy. Jeśli zaś preferujemy nutę awangardy, przyjrzyjmy się szarościom i grafitom. Uzyskamy efekt wypolerowanej betonowej powierzchni, który świetnie nadaje się do wykorzystania w aranżacjach minimalistycznych i z powodzeniem wydobędzie blask białych kuchennych mebli.

Tak zaprojektowana kuchnia zyskuje jeszcze więcej, jeśli odpowiednio zagra w niej oświetlenie: nic tak nie przykuwa uwagi, jak dobrze przemyślana gra świetlnych refleksów. Płytki 60 x 60 cm polerowanego gresu szkliwionego Sablo zaprojektowano tak, aby ich łączenie wymagało zastosowania fugi o minimalnej grubości: to ukłon w stronę efektu rozświetlonej, niemal jednolitej tafli.

Mamy już płótno, ramę i właściwą ekspozycję. Najwyższa pora, by zadbać o wypełnienie malunku treścią. Za farbę w naszej kuchennej aranżacji posłużą dodatki przełamujące biel ścian, podłogi i mebli. Świetnym kontrastem może stać się intensywna zieleń – czy to w formie akcesoriów, czy też wyeksponowanych roślin.

Malować możemy również dekorami: Sablo Glicynia nawiązuje do stylistyki tradycyjnej, wprowadzając nutę ciepła, natomiast Sablo Bell jest przykładem nowoczesności w designie florystycznym. Alternatywą dla wymienionych dekorów jest element Stalowa Magnolia, ozdobiony realistycznymi polnymi kwiatami 3D w odcieniach stalowej szarości.

Źródło: Toolbox Creative Communications

Więcej