Nowości

BALTIC WOOD – JAKOŚĆ, FASHION & DESIGN

29.07.2015

Tworząc nowe kolekcje podłóg, Baltic Wood sięga do trendów i rozwiązań estetycznych obecnych w świecie mody, jednocześnie nie zapominając o funkcjonalności i najwyższej precyzji wykonania. Potwierdzeniem działania firmy w oparciu o dwa kluczowe filary: JAKOŚĆ oraz FASHION & DESIGN jest m.in. prestiżowe wyróżnienie RED DOT DESIGN AWARD 2015.

Cenioną przez architektów, projektantów i wizjonerów nagrodę zwaną Oscarem Designu otrzymała trójwarstwowa podłoga drewniana DESIRE z kolekcji The Miracles Collection. To jedna z trzech podłóg drewnianych na świecie i pierwsza z Polski podłoga sygnowana znakiem RED DOT AWARD 2015. Podłoga Desire została doceniona za połączenie funkcjonalnej trójwarstwowej konstrukcji, precyzyjnych wymiarów i nowoczesnego bezklejowego systemu montażu z oryginalnym uszlachetnieniem drewnianej powierzchni (zastosowana brązowa bejca, przecierany biały olej ECO, szczotkowanie) zamkniętym subtelną mikrofazą.

RED DOT DESIGN AWARD jest nagrodą przyznawaną corocznie przez Design Zentrum Nordrhrein Westfalen. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie wzornictwa. Zwycięzców wybiera 38 osobowe Jury złożone z wybitnych ekspertów, w tym profesorów designu, architektów, dziennikarzy z całego świata.

Wielość rozwiązań

Podłoga Desire to tylko jedna z szerokiego wachlarza wyszukanych kompozycji dostępnych w ofercie Baltic Wood. Oprócz designerskich podłóg trójwarstwowych The Miracles Collection z odważnymi i nieszablonowymi uszlachetnieniami, w portfolio firmy znajduje się m.in. kolekcja podłóg z drewna litego Sélection du Sommelier; propozycja unikatowych, artystycznie postarzanych podłóg trójwarstwowych Timeless Collection, a także kompozycje ultrawytrzmałych podłóg trójwarstwowych z No Limits Collection oraz Fashion Collection.  

Lata doświadczeń

Baltic Wood to firma z 15-letnim doświadczeniem, posiadająca w swojej ofercie lite i trójwarstwowe podłogi drewniane segmentu Premium. Nowoczesny zakład znajdujący się w Polsce posiada moc produkcyjną rzędu blisko 2 mln m² podłóg rocznie. Dzięki skutecznej rozbudowie sieci partnerów profesjonalnych na strategicznych rynkach globu, przede wszystkim na rynkach Europy, Ameryki Północnej i wybranych rynkach Azji, produkty Baltic Wood trafiają do konsumentów w 52 krajach świata.

Inspiracje czerpane z mody

Baltic Wood tworzy wzory oryginalne i nowoczesne, jednocześnie nie zapominając o tych klasycznych i sprawdzonych. Dzięki temu firma w swoich 6 kluczowych kolekcjach oferuje 17 gatunków drewna europejskiego, egzotycznego i amerykańskiego oraz ponad 500 kompozycji rodzajów wykończeń (w tym oleje ECO, lakiery, bejce, szczotkowanie). Do dyspozycji jest również wiele szerokości i długości co umożliwia niemal nieograniczony wybór.

źródło i zdjęcie: Baltic Wood

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood