Nowości

UST-M: Vacuometr, czyli szczelność pod kontrolą

28.07.2015

Wydajność centralnego odkurzania jest bardzo istotna. Już na etapie jego montażu warto sprawdzić, czy cały system jest szczelny. Niezbędne narzędzie do wykonania badania stanowi Vacuometr.

Wyprodukowany przez polską firmę UST-M, Vacuometr pozwala w prosty sposób zmierzyć podciśnienie w instalacji centralnego odkurzania. Pomiar ten, najlepiej wykonywać w kilku punktach systemu po to, by otrzymać jak najbardziej rzetelne dane. Uzyskany przez nas wynik powinien być adekwatny do podciśnienia deklarowanego przez producenta naszej jednostki centralnego odkurzania.

W przypadku, gdy wskazówka Vacuometru ulega stopniowemu odchyleniu i pokazuje zmniejszające się podciśnienie, oznacza to, że nasz system posiada nieszczelność. Jeśli różnica pomiędzy wartościami podciśnienia na odkurzaczu i w poszczególnych punktach ssących przekracza 5%, potwierdza to problem z całą instalacją.

Wykryta przez nas usterka powinna być jak najszybciej skonsultowana z autoryzowanym serwisem. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów z dalszym rozszczelnianiem się systemu centralnego odkurzania.

Cena Vacuometru: 260 zł

Dodatkowe informacje o firmie:

Firma UST-M Sp. z o.o. to polski producent filtrów do wody, systemu centralnego odkurzania i instalacji sanitarnych. UST-M posiada w swojej ofercie filtry do użytku domowego i przemysłowego, pozwalające w prosty i ekonomiczny sposób poprawić jakość wody. Oferowany przez firmę komfortowy system centralnego odkurzania Vacu USM jest przyjazny dla alergików i pomaga utrzymać porządek bez dużego wysiłku i zbędnego hałasu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wysoko wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnemu parkowi maszynowemu produkty firmy to gwarancja najwyższego bezpieczeństwa i jakości, a także przykłady innowacyjnych rozwiązań służących zdrowiu i komfortowi użytkowników. Nazwy produktów oraz ich znaki graficzne są zastrzeżone.

źródło i zdjęcie: UST-M

Firma powiązana:

UST-M Sp. z o.o.

Telefon +48 44 711 11 19
www.ustm.pl
biuro@ustm.pl

UST-M Sp. z o.o.