Nowości

Pompy Kärcher do poboru wody z beczek, zbiorników i studni

17.07.2015

Każdy właściciel domu wie, że woda staje się z roku na rok coraz droższa. Warto więc zacząć wykorzystywać wodę z alternatywnych źródeł np. deszczówkę, wodę z beczek, cystern i zbiorników, źródeł naturalnych czy studni. Jest to nie tylko ekonomicznie opłacalne, ale także wysoce przyjazne dla środowiska. Woda użytkowa może skutecznie zastąpić wodę wodociągową w ogrodzie (do nawadniania roślin).

Pompy Kärcher do poboru wody z beczek, zbiorników i studniKärcher oferuje pompy przystosowane do poboru wody z beczek np. BP 1 Barrel oraz pomy przystosowane do poboru wody ze zbiorników i studni np. BP 2 Cistern, BP 4 i BP 6 Deep Weel tzw. pompy głębinowe.

Wszystkie pompy charakteryzują się długą żywotnością i spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Automatycznie włączają się wraz z wystąpieniem zapotrzebowania na wodę, a następnie wyłączają - co gwarantuje pompom dłuższą żywotność i obniża koszty eksploatacji. Pompy wyposażone w wielostopniowe wirniki (BP 4 Deep Weel i BP 6 Deep Weel, BP 2 Cistern) pracują wyjątkowo cicho i są znacznie bardziej energooszczędne w stosunku do pomp z napędem typu Jet (pozostałe modele pomp).

Pompy Kärcher do poboru wody z beczek, zbiorników i studniPompy głębinowe Kärcher pozwalają na korzystanie z wody ze studni głębinowych o małych średnicach oraz podziemnych zbiorników na wodę deszczówkę. Dzięki mocnej obudowie ze stali szlachetnej są wysoce odporne na mechaniczne uszkodzenia i mogą bezpiecznie pracować pod woda. Modele BP 4 i BP 6 dodatkowo charakteryzują się wyjątkowo łatwą obsługą, dzięki przełącznikowi on/off znajdującemu się na końcu przewodu zasilającego.

Zintegrowana stopka, która podnosi pompę, znacząco ogranicza zasysanie zanieczyszczeń i piasku, co jest szczególnie istotne przy montażu pompy w cysternach czy zbiornikach na deszczówkę. Dzięki wyposażeniu silników w wielostopniowe wirniki, pompy mogą skutecznie zasysać wodę nawet z głębokości 27 m (BP 6). Maksymalna ciśnienie wynosi do 5,5 bar a maksymalna wydajność tłoczenia  może dochodzić na wet do poziomu 5000 l/h w zależności od modelu.

Pompy Kärcher do poboru wody z beczek, zbiorników i studniwww.karcher.pl

źródło i zdjęcia: Kärcher

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.